27 C
Adana
Cumartesi, Eylül 30, 2023

Biz Kimiz?

KHK TV, “Kanun Hükmünde Kararname”(KHK) lerle hukuka uygun bir biçimde soruşturulmadan ve yargılanmadan kamudaki işlerinden ihraç edilen yaklaşık 140 bin kişinin sesini duyurmak ve hak mücadelesini desteklemek amacıyla kurulmuştur.

KHK TV, Prof. Dr. Haluk Savaş’ın (gönüllü) genel yayın yönetmenliğinde, tamamı KHK’lı bir grup gönüllü teknik personel ve yayın kurulu üyesi ile görev yapmaktadır. Yayınlarının daha geniş kitlelere ulaşması için fikir ve sanat eserlerini fonlama sistemi olan PATREON ve KREOSUS üzerinden bağış alınmaktadır.

Neden Varız?

“İnsan ve hakları“ sorunlarını açığa çıkararak, sosyal bilinci arttırmak ve insanlık/toplum hafızasına kaydetmek için, KHK TV çalışmalarını Ağustos 2019 tarihinden beri sürdürmektedir.

15 Temmuz 2016 tarihli darbe girişimi sonrasında, 3 ay bile sürmeden kaldırılacağı beyan edilen OHAL, ilk 3 ayı dolduktan sonra, 7 sefer daha uzatılarak toplamda iki yıl sürdü. Bu süreçte 36 adet Kanun Hükmünde Kararnameler (KHK) yayınlandı. Bu KHKlar ve devamında yürürlüğe konulan uygulamalar, gelinen aşamada, hukuka aykırı muameleleri sıradanlaştıran ve meşrulaştıran, yurttaşların temel hak ve hürriyetlerini kalıcı bir şekilde yok eden bir mekanizma haline gelmiştir.

Hedeflerimiz

Misyon

KHK TV vicdan, hak, hukuk ve adalet mücadelesi verir. KHK larla haklari gasp edilmiş kişiler olmak üzere tüm mağdurların yanındadır. Korku atmosferini yok etmek ve cesaret aşılamayı temel amaç edinmiştir.

Vizyon

KHK TV, İnsan Haklari Beyannamesi’ne yani evrensel hukukun tüm ilkelerine saygılıdır, uymayı taahhüt eder. Evrensel hukuk ilkelerinin hayata hakim olması için tarif edilen amaçları çerçevesinde mücadele eder.

İlkeler

KHK TV, hiç bir gruba ve kuruma bağlantısı olmayan, sosyal medya araçlarını kullanarak yayın yapan bağımsız bir yayın kurumudur. Misyon ve vizyonuna tercüman ve aracı olan herkese ekranı açıktır.

İnfografik

KHK TV, haber sitenizdir. Size, dünyadan en son haberleri ve sizden videoları doğrudan sunuyoruz. Sizin sosyal hafızanızı tutuyoruz.

İletişim: bilgi@khktv.org