KHK TVAhmet Erkan

1 Ağustos 2019’da yayın hayatına merhaba diyen KHK TV, 4. yılını geride bıraktı. 4 yılda 75 bin abone sayısına yaklaşan KHK Tv’nin bu süreçte videoları, 100 milyon’dan fazla görüntülendi ve 950 Bin saat izlendi. KHK Televizyonu, sizlerin destekleriyle büyüyerek öncelikle KHK’lıların ve sonrasında tüm mazlumların ve mağdur olmuş kesimlerin sesi olmaya devam edecek.

Mağdur edilen kitlelerin sesi olmaya gayret edip, dönemin toplumsal hafızasını tutmaya çalıştığımız bu süreçte, sesimiz de kesilmeye çalışıldı. Hiç bir gerekçe gösterilmeden, kanalımız Türkiye’de erişime kapatıldı. Erişim yasağı ile ilgili itirazlarımızı yaptık. Mahkeme süreci devam ediyor.

ENGELLEMELERE RAĞMEN YAYIN HAYATIMIZA DEVAM EDİYORUZ

Ancak biz tüm engelleme girişimlerine rağmen yılmadık mazlumların sesi olmaya devam ediyoruz. Bu dört yıllık süreçte bizi en çok yaralayan ise KHK TV’nin Genel Yayın Yönetmeni değerli hocamız Prof. Dr. Haluk Savaş’ı kaybetmemiz oldu. Hastalığına rağmen, hasta yatağında çalışmalarımıza ve bizlere moral verdi. O, bizlere mücadeleyi, haksızlık karşısında susmamayı öğretti. O, vefat etse de biz KHK Tv olarak fikirlerini yaşatmaya devam edeceğiz.


KHK TV’NİN KURULUŞ AMACI YAPISI VE MİSYONU

KHK TV, “Kanun Hükmünde Kararname” (KHK)lerle hukuka uygun bir biçimde soruşturulmadan ve yargılanmadan kamudaki işlerinden ihraç edilen yaklaşık 140 bin kişinin sesini duyurmak ve hak mücadelesini desteklemek amacıyla kurulmuştur.
KHK TV hiç bir zümreye, gruba, kuruma bağlantısı olmayan, sosyal medya araçlarını kullanarak yayın yapan tamamen bağımsız bir yayın kurumudur.
KHK TV vicdan, hak, hukuk ve adalet mücadelesi vermektedir. Öncelik KHK’larla hakları gasp edilmiş kişiler olmak üzere tüm mağdur ve mazlumların yanındadır.

KHK TV, topluma yayılmış olan korku atmosferini yok etmek ve cesaret aşılamayı temel amaç edinmiştir. Bu amaca tercüman ve aracı olan herkese ekranı açıktır.

KHK TV, İnsan Hakları Beyannamesi’ne yani evrensel hukukun tüm ilkelerine saygılıdır. Bunlara tam anlamıyla uymayı taahhüt eder.