KHK TVAhmet Erkan

Eski Bakan Müslüm Doğan, KHK TV’de Gazeteci Ahmet Erkan’ın sorularını yanıtladı. Kaynağının ismini vermek istemeyen Doğan, hükümet tarafından 29 Ekimde Genel Af çıkarılacağını iddia etti.

Programda öne çıkan başlıklar ve sorular şöyle:

Eski Bakan Müslüm Doğan KHK TV’de

Genel Af Çıkacak Mı?

Genel Af’ta Kapsam ?

100. Yılda Ayrımsız Genel Af Olacak Mı?

Meclis Kütüphanesinde AKP Milletvekili : İyi Bir Af Çalışması Yapıyoruz

Genel Af Ne Zaman Çıkacak?

29 Ekim’de Af Çıkacak Mı?

KHK’lılar Konusunda Bir Derecelendirme Yapıyorlar Neden 5 Derece?

Hiç Bir Af Genel Olmamış

Biraz da Vicdani Bir Sorumluluk Olarak Bu Bilgiyi Paylaşıyorum

Genel AF ve KHK’lıların Durumu

Kaynağınız Sağlam Mı?

Bu Bilgileri Vermesem Vicdanen Rahatsız Olacaktım

Genel Af İhtiyaç Haline Gelmiştir

Genel Af Konusunda Ciddi Bir Mutabakat Sağlandı

Genel Af ve Sicil Affı

Genel AF, Kurulan Hükümlerin Hepsini Yok Sayıyor

MÜSLÜM DOĞAN KİMDİR?

Ahmet Davutoğlu tarafından kurulan 63. Türkiye Hükûmeti’nde Kalkınma Bakanı olarak yer almıştır. Haziran 2015 Türkiye genel seçimleri’nde İzmir 2. Bölge Milletvekili olarak meclise giren Doğan, HDP üyesidir. 22 Eylül 2015 tarihinde Ali Haydar Konca ile birlikte görevinden istifa etmiştir.

Müslüm Doğan 15 Ekim 1959 tarihinde Sivas’ın Divriği ilçesi Karakuzulu köyünde doğmuştur. Selçuk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nden harita mühendisi olarak mezundur. Sosyal Güvenlik Kurumu’nda şube müdürlüğü ve daire başkan vekilliği yaptıktan sonra 2012 yılında emekli oldu.

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası GYK üyeliği, Divriği Derneği Başkanlığı ve Pir Sultan Abdal Derneği Genel Başkanlığı yaptı. Alevilik konusunda ve mesleki nitelikte çok sayıda yayınlanmış makalesi bulunan Müslüm Doğan, Alevilik üzerine yaptığı çalışmalarla da tanınıyordu.

Doğan, Halkların Demokratik Partisi’nin kuruluşunda yer aldı ve ilk dönem Merkez Yürütme Kurulu üyesi olarak görev yaptı. İlk defa Haziran 2015 Türkiye genel seçimleri’nde HDP İzmir 2. bölge milletvekili olarak meclise girdi.

Kasım 2015 Türkiye genel seçimleri öncesi kurulacak seçim hükûmeti için Ahmet Davutoğlu kendisine bakanlık teklifi etti. Ardından 27 Ağustos 2015 tarihinde Ahmet Davutoğlu tarafından kurulan 63. Türkiye Hükûmeti’nde yer aldı. 22 Eylül 2015 tarihinde hükûmette yer alan diğer HDP’li bakan Ali Haydar Konca ile birlikte görevinden istifa etti.

Evlidir ve bir çocuk babasıdır.

Daha fazlasını KHK TV YouTube Kanalından izleyebilirsiniz.

Bağımsız bir gazeteci olarak amacımız; dönemin sosyal hafızasını tutmak, insanlara KHK hukuksuzluğunu duyurarak bu ülkede KHK hukuksuzluğunun son bulmasına katkı sunmak.

Bu yolculukta bize katılmak ve KHK zulmünü duyurmak için
KHK TV’ye Abone Ol.

KHK TV; İnsan Haklarının Peşinde!