KHK TVMünir Korkmaz

Kontrgerillaya Karşı İnisiyatif Sözcüsü Faik Güleçyüz, “Türkiye’de derin devlet gerçeği var. Kontrgerilla var bunu kabul edelim” dedi.

12 Mart Muhtırasının ve Türkiye Halk Kurtuluş Partisi’nin önemli isimlerinden birisi olan eski asker Faik Güleçyüz, o dönem olanları ve yaşadığı işkenceleri KHK Tv’ye anlattı.

12 Mart 1974 muhtırasında illegal örgüte üye olmaktan yargılanan ve meşhur Ziverbey Köşkü’nde uzun zaman işkence gören Faik Güleçyüz, kendisine işkence yapan kişinin bir dönem MİT Daire Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan Mehmet Eymür, olduğunu kaydetti.

Uzun süre işkence görüp hapis yattıktan sonra mücadeleyi bırakmayan Güleçyüz, “üçü illegal yedi örgütte yer aldım. Hiç bir şeyden pişman olmadım. Ama yanlışlar yaptım. Bunu kabul ediyorum” diye konuştu.

Türkiye Halk Kurtuluş Partisi kurucularından Mahir Çayan’ın silahlı mücadelesi ve gerilla savaşı yolunun yanlış olduğunu kabul ettiğini aktaran Güleçyüz, “Bunu kabul etmeyi kendime misyon edindim” ifadelerini kullandı.

Yaşadığı işkenceyi anlatan Güleçyüz, şöyle konuştu: “Çırılçıplaksınız, sorgu yapılırken. Bunun amacı aşağılamak. Ezmek, insanlığınızdan çıkarmak amaç. Sorguda işkence neden yapılır. Amaç sizden bilgi almak değildir. Esas mesele sizi yıldırmak” dedi.

Daha fazlasını KHK TV YouTube Kanalından izleyebilirsiniz.

Bağımsız bir gazeteci olarak amacımız; dönemin sosyal hafızasını tutmak, insanlara KHK hukuksuzluğunu duyurarak bu ülkede KHK hukuksuzluğunun son bulmasına katkı sunmak.

Bu yolculukta bize katılmak ve KHK zulmünü duyurmak için
KHK TV’ye Abone Ol.

KHK TV; İnsan Haklarının Peşinde!