KHK TV

Dayanışma ruhunu güçlendirmek ve depremin yol açtığı zararda payı olan tüm sorumluların ceza almasını sağlamak amacıyla Ankara Barosu İstanbul Çağlayan Adliyesi’nde adalet nöbetine katıldı.

Burada konuşan Ankara Barosu Mustafa Köroğlu, şu açıklamaları yaptı:

“Aslında biz bu depremle enkazın altında kalmadık. Uzun zamandır zaten içinde olduğumuz enkazın farkına vardık. Hukukun üstünlüğü değil üstünlerin hukuku yüzünden adaletin zaten enkaz altında olduğunu gördük. Çok acı gördük hem de. Üstelik bunun bedelini yine halk ödedi. Kurallar toplumu olmazsanız sonunuz sefalettir. Yolsuzlukla ve kayırmacılıkla sadece adalete zarar vermiş olmazsınız. İşte gördük bizim aslında kurumlarımız yokmuş. Kurum dediğimiz yerlerde Liyakatsiz ve beceriksiz insanlar varmış. Biz uzun zamandır kurallar toplumu değiliz. Yani hukukun üstünlüğü yok, hukuk devleti falan hikaye. Kişiye bağlı yönetim ısrarının sonucu tam bir sefalet oldu. İnsanlığın hikayesinde bir yol ayrımına geldik. Bir tercih yapacağız artık. Ya sefaleti seçeceğiz ya da adaleti!”

Daha fazlasını KHK TV YouTube Kanalından izleyebilirsiniz.

Bağımsız bir gazeteci olarak amacımız; dönemin sosyal hafızasını tutmak, insanlara KHK hukuksuzluğunu duyurarak bu ülkede KHK hukuksuzluğunun son bulmasına katkı sunmak.

Bu yolculukta bize katılmak ve KHK zulmünü duyurmak için
KHK TV’ye Abone Ol.

KHK TV; İnsan Haklarının Peşinde!