KHK TVMünir Korkmaz

PERVİN BULDAN DEPREM BÖLGESİNDE “BİR YILI SİZE ÖDÜL OLARAK HİÇ KİMSE VERMEYECEK ÇÜNKÜ GİDECEKSİNİZ”

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, “Bugün sorumluluğu olanlar, sanki yaşanan bu depremde hiçbir sorumlulukları yokmuş gibi davrananlar şunu bilsin ki hesap vereceksiniz! Binlerce insanımızın enkaz altında kalmasından dolayı hesap vereceksiniz. Bu halk sizlerden hesap soracak” ifadelerini kullandı.

Buldan, “Depremin ilk günü olmayan iş makinelerinin ne hikmetse şu anda alelacele enkaz kaldırmaya çalışıyor” dedi. Buldan ile beraberindeki heyet, 15 gün arayla meydana gelen dört büyük depremin etkili olduğu Hatay’a gitti.

Buldan’a; HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı ve Adana Milletvekili Tülay Hatimoğulları, HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı ve Batman Milletvekili Mehmet Rüştü Tiryaki, HDP İzmir Milletvekili Murat Çepni, görevinden alınan ve Mardin Büyükşehir Belediye Eski Başkanı Ahmet Türk, eski milletvekili Sırrı Sakık, Demokratik Toplum Kongresi Eş Başkanı Berdan Öztürk ile HDP bileşeni partilerin eş başkanları, başkanları ve sözcüleri eşlik etti.

Daha fazlasını KHK TV YouTube Kanalından izleyebilirsiniz.

Bağımsız bir gazeteci olarak amacımız; dönemin sosyal hafızasını tutmak, insanlara KHK hukuksuzluğunu duyurarak bu ülkede KHK hukuksuzluğunun son bulmasına katkı sunmak.

Bu yolculukta bize katılmak ve KHK zulmünü duyurmak için
KHK TV’ye Abone Ol.

KHK TV; İnsan Haklarının Peşinde!