KHK TVMünir Korkmaz

KHK’lılar deprem bölgelerinde depremzedeleri ziyaret ediyor. Hatay ve İskenderun’da bulunan KHK TV Muhabiri Münir Korkmaz depremin en çok vurduğu yerlerden birisi olan İskenderun’da Yeşil Sol Parti Eş Sözcüsü ve aynı zamanda Mimar Ercüment Kimyon ile son yaşanan depremi konuştu.

Defalarca uyarmalarına rağmen depremin göz göre geldiğini belirten Kimyon “Görünen köy kılavuz istemez bu depremin geleceği belliydi. Sadece zamanını saatini bilmiyorduk. Herkes bedelini canıyla malıyla ödedi. Yetkililer umursamadı, halk duyarsız kaldı” dedi. Kendisinin Osmaniye ve çevre yerlerdeki ufak çaplı depremler sonrası 13 Ocak’ta yaptığı paylaşımla uyarıda bulunduğunu aktaran Mimar Ercüment Kimyon, “Ben uyardım ancak beni o zaman dinleyen olmadı. Ben konuyla ilgili konuştum, imar uygulamalarını eleştirdiğim için faali meçhul saldırı ve tacizlere maruz kaldım” ifadelerini kullandı.

“Bu nesil bu travmayı unutamaz” diyen Kimyon, Münir Korkmaz’ın sorularını yanıtladı.

Daha fazlasını KHK TV YouTube Kanalından izleyebilirsiniz.

Bağımsız bir gazeteci olarak amacımız; dönemin sosyal hafızasını tutmak, insanlara KHK hukuksuzluğunu duyurarak bu ülkede KHK hukuksuzluğunun son bulmasına katkı sunmak.

Bu yolculukta bize katılmak ve KHK zulmünü duyurmak için
KHK TV’ye Abone Ol.

KHK TV; İnsan Haklarının Peşinde!