KHK TVAhmet Erkan

Uzman Çavuş iken KHK ile mesleğinden uzaklaştırılan ardından ise cezaevine giren Abdulgani Sürer, “Güneşin doğuşunu izlemek için tahliye olacağım gün sabaha kadar uyumadım” dedi. KHK’lı uzman çavuş hayatını sürdürmek için dönercilik yapmaya başlamış.

Cezaevinden tahliye edilmesi sonrası hayatının eskisi olmayacağını anladığını aktaran KHK’lı uzman Çavuş “Sürer, “Artık hayatım 15 Temmuz öncesi ve sonrası şeklinde ikiye ayrıldı. Sevgilimde 15 Temmuz sonrası benden ayrıldı. Halbuki ayrılmayacağım diye Allah’ı şahit göstermişti.” ifadelerini kullandı.

“4 YIL ÖNCE AYNI GÜN VE AYNI SAATTE”

4 yıl önce helikopterle Hakkari’deki görev bölgesine helikopter ile gittikleri sıra da helikopterin düşmesi sonucu yaralandığını aktaran Abdulgani Sürer, “4 yıl sonra aynı gün aynı saatte ize gözaltına alındım. Vatan hainliği ile suçlandım. O gün keşke 4 yıl önce şehit olsaydım diye düşündüm” diye konuştu.

Hayatında iki anı hiç unutamadığını kaydeden KHK’lı Sürer, “Birisi helikopter ile yaptığımız kaza idi diğeri de ters kelepçe yapılıp gözaltına alındığım gündü. Birinde mezara gidiyorsun diğerinde yarı mezara gidiyorsun”

#15temmuz #darbe #khklıuzmançavuş #khktv

Daha fazlasını KHK TV YouTube Kanalından izleyebilirsiniz.

Bağımsız bir gazeteci olarak amacımız; dönemin sosyal hafızasını tutmak, insanlara KHK hukuksuzluğunu duyurarak bu ülkede KHK hukuksuzluğunun son bulmasına katkı sunmak.

Bu yolculukta bize katılmak ve KHK zulmünü duyurmak için
KHK TV’ye Abone Ol.

KHK TV; İnsan Haklarının Peşinde!