KHK TVAhmet Erkan

KHK’lı Emniyet Müdürü Ali Çığır eşinin Bank Asya’daki hesabı yüzünden hem mesleğinden oldu hem de 7.5 yıl ceza aldı. 5 yıl cezaevinde kaldı . Çıktı ayakta kalabilmek için oto tamirciliği yaptı. Yaşadıklarının hiç birini hak etmediğini bunları yapanların da aynı şeyleri yaşaması için dua ettiğini aktaran KHK’lı Emniyet Müdürü Ali Çığır :

“5 yıl boyunca ceza evinde yatmak zoruma gitmedi; ancak cezaevine kendilerini dindar muhafazakar olarak anlatan bir iktidar döneminde eşimin bana kargoladığı Kuran’ı Kerim verilmedi. Bu benim zoruma gitti. Bu olay belgelerle mevcuttur” dedi.

KHK’ların tüm efendiliklerine rağmen 6 yıldır zulüm görmeye devam ettiğini kaydeden Çığır şöyle devam etti: “15 Temmuz’da acı bir olay yaşandı 250 şehidimiz var. Bunlar başımızın tacı. Ancak o dönemden bu yana yüzbinlerce insan zulüm görmeye devam ediyor. Allah’ım inşallah sevenleri sevdiklerine kavuştursun bu zulüm artık son bulsun diyorum”

Daha fazlasını KHK TV YouTube Kanalından izleyebilirsiniz.

Bağımsız bir gazeteci olarak amacımız; dönemin sosyal hafızasını tutmak, insanlara KHK hukuksuzluğunu duyurarak bu ülkede KHK hukuksuzluğunun son bulmasına katkı sunmak.

Bu yolculukta bize katılmak ve KHK zulmünü duyurmak için
KHK TV’ye Abone Ol.

KHK TV; İnsan Haklarının Peşinde!