KHK TVAhmet Erkan

KHK’ ile ihraç edilen İnfaz Koruma Memuru Lütfi Ardıç yaşadığı zor sürecin ardından hayata yeniden tutundu artık onu tabiri caizse kimse tutamıyor. terörist olarak işinden olma, dışlanmışlık, ötekileştirilme, psikolojik çöküntü ve sonrasında intihar girişimi. Ve sonrasından toparlanma ve yükselme dönemi. Şimdi o çalışarak, üreterek hayata tutunuyor. Bir zamanlar onu dışlayan toplum ise şimdi selam vermeye ondan yardım istemeye geliyor.

İhraç olduktan sonra memleketi Afyon’da çiftçilik yapmaya başlayan KHK’lı İnfaz Koruma Memuru Lütfi Ardıç yaşadıklarını KHK Tv’den Ahmet Erkan Yiğitsözlü’ye anlattı.

Terörist yaftasıyla çok sevdiği infaz koruma memurluğundan ihraç olduktan sonra adeta yıkıldı. Selam verdikleri selamını almadı, yüzlerini çevirdi. Camide müezzinlik yapmak istedi izin vermediler. Cumalara gitmekten vazgeçti. Psikolojik çöküntüye girdi. Bir gün yaşadıklarına dayanamadı intihar girişiminde bulundu. Silah patladı yaralandı ancak ölmedi. Kendi tabiriyle “Öldürmeyen Allah öldürmüyor” dedi ve yaşamı o andan sonra değişmeye başladı. Bir gün kalktı az insan çok huzur dedi çalışmaya başladı. Günde 5 saat uykuyla durmadan, didinmeden çalıştı. Sonrasında kendine gelmeye başladı.

“YATAKTAN YA DEVLET DİYE DEĞİL YA ALLAH DİYE KALKMAK GEREK”

KHK’lı İnfaz Koruma Memuru Ardıç şöyle konuştu: ” Rızkı veren hüdadır. Yataktan kalkarken ya devlet değil ya Allah diye kalkmak lazım. Bu bana altın öğüt oldu. Az insan çok huzur. Kendime bir hedef belirledim. Hedefi olmayan gemiye rüzgar da yardım etmez. Hedefim KHK’lı olduktan sonra selam vermeyen insanlar gün gelecek yaptıklarından pişman olup benim yanıma gelip selam verecekler. Bunu başardım”

Ardıç, sözlerine “2017 de berat ettim. Vereceğiniz hiç bir cezadan korkmuyorum dedim. Ben işimde gücünde bir insanım. Ben psikolojik olarak o dönem sıkıntı yaşadım. İntihar girişiminde bulundum. Silahı sıktım mermi omzumdan girip çıktı. Buna çok pişmanım. Çünkü Allah’ın verdiği canı almaya çalıştım. Ölmedim çalıştım hem de çok çalıştım. Çalışıyorum beni yatağa bağlasan uyuyamam bir şeylerle meşgul olmam gerekir. Bana selam vermeyen insanlar şimdi Hacı Lütfi ne yapıyorsun diyor” Ardıç KHK’lılara da şu altın öğüdü verdi. “Yataktan kalkarken ya devlet değil ya Allah ya bismillah diye kalkın. Birbirimize kenetlenin kenetlenirseniz sizi kimse yıkamaz”

Daha fazlasını KHK TV YouTube Kanalından izleyebilirsiniz.

Bağımsız bir gazeteci olarak amacımız; dönemin sosyal hafızasını tutmak, insanlara KHK hukuksuzluğunu duyurarak bu ülkede KHK hukuksuzluğunun son bulmasına katkı sunmak.

Bu yolculukta bize katılmak ve KHK zulmünü duyurmak için
KHK TV’ye Abone Ol.

KHK TV; İnsan Haklarının Peşinde!