KHK TVAhmet Erkan

Kendisini muhalif olarak nitelendiren sol ve sosyalist bir düşüncede olduğunu aktaran bu yüzden birçok bedeller ödeyen Yazar Atilla Yüceak, “Ben KHK’lı değilim ama kendini KHK’lıların yanında hissediyorum” dedi.

Mahkeme kararı dahi olmadan KHK’lıların açlığa susuzluğa yokluğa mahkum edildiğini aktaran Yüceak, şöyle devam etti:

“KHK’lının kendisi işinden oldu. Çocuklarını okullara almadınız eğitim hakkını engellediniz. Eşini evinden uzaklaştırdınız. Bu hangi hukuk sisteminde var Allah aşkına. 70’lı 90’lı yıllarda bunu mahkeme kararıyla zor yapıyordunuz. Şimdi Mahkeme kararı olmadan KHK’lıları açlığa mahkum ediyorsunuz.” dedi.

15 Temmuz sonrası bir şeylerin rotasının yeniden çizildiğini aktaran Yazar Atilla Yüceak, “Bu süreçte bir gecede binlerce insanı aç susuz bıraktılar. Bundan sonra KHK zulmünü başlattılar” ifadelerini kullandı.

Pastayı kimsenin size hazır sunmayacağını belirterek KHK’lıları mücadeleye davet eden Yüceak sözlerini şöyle devam ettirdi:

“Baskın güç olmazsan seni muhatap almazlar. Bugüne kadar kimse seni muhatap almadı. Ama ne zamanki mücadele ettin hakkını aradın. O zaman seni muhatap almaya başlarlar. Ve öyle de oldu” diye konuştu.

Daha fazlasını KHK TV YouTube Kanalından izleyebilirsiniz.

Bağımsız bir gazeteci olarak amacımız; dönemin sosyal hafızasını tutmak, insanlara KHK hukuksuzluğunu duyurarak bu ülkede KHK hukuksuzluğunun son bulmasına katkı sunmak.

Bu yolculukta bize katılmak ve KHK zulmünü duyurmak için
KHK TV’ye Abone Ol.

KHK TV; İnsan Haklarının Peşinde!