KHK TVAhmet Erkan

MARMARİS’TE CUMHURBAŞKANINA SUİKASTİ ENGELLEMEYE GİDEN POLİSİ DE TERÖRİST YAPMIŞLAR

KHK’lı Özel Harekât Polisi Osman Özcan, Marmaris’te Cumhurbaşkanını kurtarmak için giden ekipteki bir polis. Oradaki MAK Timi ile çatışan KHK’lı özel harekât polisi önce ihraç edildi. Ardından gözaltına alınarak cezaevine gönderildi.

Marmaris’te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı kurtarmak için giden ve canını ortaya koyan KHK’lı Osman Özcan, Cumhurbaşkanı ile müşteki sıfatıyla aynı dosyada yargılanıyor. İki ayrı davada yargılanan Osman Özcan, “Bu davalardan birinde ben terörist olarak yargılanıyorum. Diğerinde de suikast girişimini engelleyen kişi olarak Cumhurbaşkanı ile aynı dosyada müştekiyim” dedi.

“ALLAH’DA SİZİN KALEMİNİZİ KIRSIN”

Özcan, kendisine terörist diyerek 6 yıl 3 ay ceza veren hakime “Benim Kalemimi kırdınız. Allah da sizin kaleminizi kırsın. Siz vicdanınızı kaybetmişsiniz dedim” ifadelerini kullandı. Memleket sevgisinin bedelsiz olduğunu, kamuflaj için, silah için ya da para için bu işlerin yapılamayacağını aktaran Özcan “Çok şükür rabbime bu mesleği nasip etti bana rabbim. Bakarsak 15 Temmuz gazisiyim. O gece şehit olsaydık şehit olarak defnedilecektim. Ancak kader çizgisinde sağ kaldım. Bugün bunları yaşıyorum” diye konuştu.

SUR’DAKİ HENDEK OPERASYONUNA DA KATILMIŞ

Sur’daki hendek operasyonlarında da hayatını ortaya koyarak çatışan Osman Özcan, şu an yaşadıklarını hala idrak edemediğini seslerini duyurmak istediklerinde bütün kapıların yüzlerine kapandığını belirtiyor. Bu işler olduktan sonra sokakta yıllardır tanıdıkları insanların kendilerine selam vermediğini aktaran Osman Özcan, “Camide Cuma namazına gittiğimde hoca gözümün içine baka baka beni suçladı. Bir daha da o camiye namaza gitmedim daha uzak yerlerde Cuma namazını kılmaya başladım” ifadelerini kullandı.

“İNSAN SEVDİĞİ İLE İMTİHAN OLURMUŞ ABİM VATANINI ÇOK SEVİYORDU”

Öte yandan abisinin yaşadıkları ona desteğini bir an bile bırakmayan kız kardeş Kübra Özcan, “Ben onun kadar vatan sevdalısı birisini görmedim. İnsan en çok sevdiği ile imtihan olurmuş. Maalesef abim de vatan sevgisi ile imtihan oldu olmaya devam ediyor. En çok üzüldüğümüz ise çocukluğumuzu bilen insanların dahi bu süreçte bizi yalnız bırakması” dedi.

“BENİM ATALARIM BU ÜLKE İÇİN BEDEL ÖDEDİ, BÜYÜK DEDEM YEMEN’DE İNGİLİZLERE ESİR DÜŞMÜŞ”

Büyük dedesinin Yemen’de İngilizlere esir düştüğünü 14- 15 yıl savaştığını aktaran KHK’lı polis Osman Özcan, şöyle devam etti: “Benim atalarım bu ülke için bedel ödediler. Bizler de kanımızla canımızla bedel ödemeye devam ediyoruz. Biz nereye gideceğiz bu ülkeyi bırakıp. Ben ümmet dedemi bırakıp, rahmetli babamı bırakıp nereye gideceğim. Bu vatan bizim” İnsanların benin hakkımda ne düşündüğünün kendisi için çok önemli olmadığını aktaran Özcan önemli olan Allah’ın hakkımda ne düşündüğü diyerek sözlerini tamamladı.

Daha fazlasını KHK TV YouTube Kanalından izleyebilirsiniz.

Bağımsız bir gazeteci olarak amacımız; dönemin sosyal hafızasını tutmak, insanlara KHK hukuksuzluğunu duyurarak bu ülkede KHK hukuksuzluğunun son bulmasına katkı sunmak.

Bu yolculukta bize katılmak ve KHK zulmünü duyurmak için
KHK TV’ye Abone Ol.

KHK TV; İnsan Haklarının Peşinde!