Gazeteci Elif Çakır’ın karar.com’da KHK’lıları konu alan yazısında “KHK Sorunu Bu Ülkenin Kanayan Yarasıdır” diyerek konuya ilişkin görüşlerini şöyle ifade etti:

“CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, KHK’lı eski bir kamu çalışanının “Başa geldiğinizde KHK’lılar ile ilgili nasıl somut bir çözüm önerisi sunacaksınız?” sorusuna verdiği yanıtla “FETÖ -CHP birlikteliği”ni ifşa etmiş mi oldu?

İktidara ve medyasına göre evet:

Hadise şöyle.

Biliyorsunuz TBMM’nin tatile girmesinin ardından, CHP yaz dönemi boyunca haftalık grup toplantılarını farklı illerde yapma kararı aldı. İlk grup toplantısını 2 Ağustos’ta Ağrı’da gerçekleştirdi.

Samsun’daki grup toplantısının ardından gerçekleştirdiği esnaf ziyareti sırasında CHP liderinin önüne KHK’lı eski bir kamu çalışanı çıkıyor ve soruyor:

“Biz KHK’lılar somut bir şey duymak istiyoruz. Siz başa geldiğiniz zaman bize nasıl somut bir çözüm önerisi sunacaksınız?”

CHP liderinin bu soruya yanıtı şöyle oluyor:

“Az önce televizyonların olduğu yerde de söyledim. KHK’lıların tamamını görevlerine iade edeceğiz.”

Bu cevabın üzerine KHK mağduru vatandaş yeniden soruyor: “Tamamını mı?”

Kılıçdaroğlu da “Tamamını” yanıtını veriyor…”

Daha fazlasını KHK TV YouTube Kanalından izleyebilirsiniz.

Bağımsız bir gazeteci olarak amacımız; dönemin sosyal hafızasını tutmak, insanlara KHK hukuksuzluğunu duyurarak bu ülkede KHK hukuksuzluğunun son bulmasına katkı sunmak.

Bu yolculukta bize katılmak ve KHK zulmünü duyurmak için
KHK TV’ye Abone Ol.

KHK TV; İnsan Haklarının Peşinde!