KHK TV

CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel, genel başkanları Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Tüm KHK’lıları iade edeceğiz” açıklamasına açıklık getirdi.

Fox TV’de yayınlanan Çalar Saat Programına katılan Özgür Özel KHK’lılar ile ilgili bir soruya “Darbeciler dışındaki KHK’lıları iade edeceğiz” ifadelerini kullandı.

KHK ifadesi zaten bir mağduriyeti ifade ediyor diyen Özgür Özel, Kılıçdaroğlu’nun tüm KHK’lıları iade edeceğiz sözüne açıklık getirdi:

“Biz Adil Öksüz’ü mü affedeceğiz. KHK kendisi sorunlu. Biz ne yapacağız yargılanıpta beraat edenler kovuşturmaya yer olmadığına karar verilenler bunları direk işlerine iade edeceğiz. İkinci olarak adil yargılanamayanlar var. Bank Asya’nın müdürünü SPK başkanı yapıyorsunuz ancak bir öğretmen Bank Asya’ya para yatırıyor diye içeri atıyorsunuz. Biz bu kişiyi işe iade edeceğiz deyince fırtına koparılıyor. Biz adil yargılanma hakkını getireceğiz. Mağduriyeti gidereceğiz. ancak elinde kanı olanla darbeciyle darbenin finansörü olanlara herhangi bir şey yok”

Daha fazlasını KHK TV YouTube Kanalından izleyebilirsiniz.

Bağımsız bir gazeteci olarak amacımız; dönemin sosyal hafızasını tutmak, insanlara KHK hukuksuzluğunu duyurarak bu ülkede KHK hukuksuzluğunun son bulmasına katkı sunmak.

Bu yolculukta bize katılmak ve KHK zulmünü duyurmak için
KHK TV’ye Abone Ol.

KHK TV; İnsan Haklarının Peşinde!