KHK TV

CHP İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, 375 sayılı KHK’nın geçici 35. Maddesi ile binlerce kamu çalışanının ihraç edilmesini soru önergesi ile Meclis gündemine taşıdı. Karaca; “375 sayılı KHK’nın geçici 35. Maddesine göre Temmuz 2022 ayında ihraç edilen kişi sayısı nedir? Hangi kurumlardan ihraç edilmişlerdir?” diye sordu.

CHP İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca; “15 Temmuz darbe girişimi sonrasında çıkartılan değişik kamu kurum ve kuruluşlarından ihraç edilmiştir” dedi.

Karaca’nın soru önergesi şu şekilde; 375 sayılı KHK’nın geçici 35.Maddesine göre kaç kişi kamu kurum ve kuruluşlarında ki görevlerinden ihraç edilmiştir? Bütün bakanlıklar için ayrı ayrı belirtilmek üzere ihraç edilenlerin sayısı kaçtır? İlgili madde kapsamında Bakanlıklardaki görevlerinden haklarında ihraç kararı verilenlerin ihraç gerekçeleri nedir? Bakanlıklar hariç olmak üzere diğer kamu kurum ve kuruluşları için ayrı ayrı belirtilmek üzere ihraç edilenlerin sayısı kaçtır? İhraç gerekçeleri nedir? Temmuz 2022 ayında ihraç edilen kişi sayısı nedir? Hangi kurumlardan ihraç edilmişlerdir? dedi.

Daha fazlasını KHK TV YouTube Kanalından izleyebilirsiniz.

Bağımsız bir gazeteci olarak amacımız; dönemin sosyal hafızasını tutmak, insanlara KHK hukuksuzluğunu duyurarak bu ülkede KHK hukuksuzluğunun son bulmasına katkı sunmak.

Bu yolculukta bize katılmak ve KHK zulmünü duyurmak için
KHK TV’ye Abone Ol.

KHK TV; İnsan Haklarının Peşinde!