KHK TVAhmet Erkan

Şehit Yüzbaşı Ali Alkan Vakfı’nın Ankara’da Çankaya Belediyesi’ne ait salonda Olağanüstü Hal Hukuku başlığıyla düzenlediği konferansta konuşan AKP’li Bülent Arınç, 15 Temmuz’un ardından yaşanan ihbar olayları hakkında konuştu. Arınç, “İhbarlar öyle bir boyuta ulaştı ki, ev sahibi bile, kiracısını tahliye ettirmek için ‘Benim kiracım FETÖ’cüdür’ dedi. Üniversitenin rektörüne niye KHK listesine koyduklarını sordular. ‘O geçtiğimiz rektörlük seçimlerinde benim aleyhimde çalışmıştı’ cevabını aldılar.” örneklerini verdi.

“Olağanüstü Hal Hukuku” başlığıyla düzenlenen konferansta, avukat Mesut Can Tarım, Prof. Dr. Metin Günday ve KHK ile ihraç edilen eski Yarbay, Avukat Mehmet Alkan konuşmacılar arasında yer aldı. Eski Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç da konferansa katıldı.

“AFFA GEREK YOK, TAKİPSİZLİK VE BERAAT ALANLAR BASİT BİR KARARNAMEYLE GÖREVİNE İADE EDİLEBİLİR”

KHK’lılarla ilgili af çıkarılmasına ihtiyaç olmadığını savunan Arınç, “KHK’lar bir idari eylemdir. Basit bir kararnameyle bir iki maddelik bir kanun değişikliğiyle veya bir Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’yle beraat etmiş veya takipsizlik kararı almış olanların görevlerine iade edilmesi mümkün olabilir” diye konuştu.

“MHP O KADAR SÖZ SAHİBİ Kİ…”

Arınç, KHK’lılara yalnızca AK Parti’yle değil, MHP’yle de temas kurmaları tavsiye etti ve şunları söyledi: “Siyasette bugün Cumhur İttifakı söz sahibiyse, hedefinizde sadece AK Parti olmamalı. MHP ile ilgili neden bir çalışmanız yok? Sayın Bahçeli’ye, onun hukukçu olduğunu bildiğimiz veya zannettiğimiz milletvekillerine neden ulaşmıyorsunuz? Onlar da söz sahibi. O kadar söz sahibi ki, iki sene önce gerçekleştirilen bir şartlı tahliye mekanizmasına istediklerini koydular, istemediklerini terör suçlusu ilan ettiler.” dedi.

Daha fazlasını KHK TV YouTube Kanalından izleyebilirsiniz.

Bağımsız bir gazeteci olarak amacımız; dönemin sosyal hafızasını tutmak, insanlara KHK hukuksuzluğunu duyurarak bu ülkede KHK hukuksuzluğunun son bulmasına katkı sunmak.

Bu yolculukta bize katılmak ve KHK zulmünü duyurmak için
KHK TV’ye Abone Ol.

KHK TV; İnsan Haklarının Peşinde!