KHK TVAhmet Erkan

Bir akademisyen düşünün: Doçent, evli ve 3 çocuk babası. Eşi kanser tedavisi görüyor. 15 Temmuz sonrası 679 sayılı KHK ile mesleğinden ihraç ediliyor. Yaşanan kötü süreçten dolayı eşinin hastalığı ilerliyor ve tüm vücuduna yayılıyor. Ve eşini kısa bir süre sonra kaybediyor.

KHK’lı Akademisyen Doç. Dr. Devrim Tarhan. Yaşadıkları sonrası psikolojik tedavi gören çocuklarına hem annelik hem babalık yapan Tarhan, ihraç olmasına rağmen, ”Hakkımda herhangi bir soruşturma” yok diyor.

Önce işini daha sonra da eşini kaybeden 3 çocuk babası KHK’lı Akademisyen Devrim Tarhan, “işimi kaybettim, eşimi kaybettim ancak onurumu kaybetmedim” diye konuşuyor.

Bir yandan çocuklarının nafakasını çıkarmak için uğraşırken diğer yandan da çocuklarına annelerinin yokluğunu telafi etmek için gayret gösteriyor. O, “Ben de moralli güçlü olmalıyım ki onlar da güçlü olsunlar“ ifadelerini kullanıyor.

Hayatı bir gecede kararan, hakkında soruşturma dahi açılmayan bir KHK’lı akademisyenin hayat hikayesini gazeteci Ahmet Erkan KHK TV için çekti.

Daha fazlasını KHK TV YouTube Kanalından izleyebilirsiniz.

Bağımsız bir gazeteci olarak amacımız; dönemin sosyal hafızasını tutmak, insanlara KHK hukuksuzluğunu duyurarak bu ülkede KHK hukuksuzluğunun son bulmasına katkı sunmak.

Bu yolculukta bize katılmak ve KHK zulmünü duyurmak için
KHK TV’ye Abone Ol.

KHK TV; İnsan Haklarının Peşinde!