KHK TVAhmet Erkan

KHK’lı Polis memuru Kazım Yalçıntaş, bu süreçte en çok ağırına giden şeyin amcasının, oğlunun düğününe kendisini davet etmemesi olduğunu kaydetti. Yalçıntaş “İşimden olmak, cezaevine girmek bu kadar koymamıştı bana” dedi.

“BİR GÜN ÖNCE EŞİNİ ÇOCUĞUNU EMANET EDENLER BİR GÜN SONRA O ‘TERÖRİSTLERDEN’ UZAK DURUN DİYEBİLDİ”

15 Temmuz’dan sonra KHK ile ihraç edilen bir süre cezaevinde kalan daha sonra geçinmek için taksicilik yapmaya başlayan KHK’lı Polis Kazım Yalçıntaş, “Ben açığa alınmadan bir gün önce eşini, çocuğunu bana emanet edenler bir gün sonra eşlerine ‘o teröristlerden uzak durun’ diyor” diye konuştu.

Polis teşkilatında 7.5 yıl görev yaptığını bu süreçte kimsenin işiyle ilgili kendisine en ufak bir şey söyleyemeyeceğini aktaran Yalçıntaş “Ben TOMA kullandım. O sıcaklarda devletin, milletin mazotu gidecek diye klima açmazdım” ifadelerini kullandı.

Yalçıntaş, süreçte yaşadıklarını şu tek cümle ile özetledi. “Varlık içinde yokluk çektik” Kimseye bir kırgınlığının olmadığını anlatan KHK’lı Polis kazım Yalçıntaş tek kırgınlığının yakın çevresinin kendilerini anlamaması olduğunu kaydetti.

Yalçıntaş, kendisinden terörist çıkar mı sorusuna “benden vukuatlı adam çıkar çünkü fevri biriyim. Polis olmasaydım belki fevri biri olurdum. Öyle bir yapım var. Ancak benden terörist olmaz” dedi.

O çok sevdiği üniformaya elbet bir gün kavuşacağına inancının tam olduğunu aktaran Yalçıntaş, sürecin artık kimsenin daha fazla ahının alınmadan sona ermesi gerektiğini ve problemin çözümüne odaklanılması gerektiğini sözlerine ekledi.

Daha fazlasını KHK TV YouTube Kanalından izleyebilirsiniz.

Bağımsız bir gazeteci olarak amacımız; dönemin sosyal hafızasını tutmak, insanlara KHK hukuksuzluğunu duyurarak bu ülkede KHK hukuksuzluğunun son bulmasına katkı sunmak.

Bu yolculukta bize katılmak ve KHK zulmünü duyurmak için
KHK TV’ye Abone Ol.

KHK TV; İnsan Haklarının Peşinde!