KHK TVAhmet Erkan

Derin Yoksulluk Ağı Kurucusu Hacer Foggo KHK Tv’den Ahmet Erkan Yiğitsözlü’ye konuştu.

Hacer Foggo, son zamanlarda insanların gıdaya ulaşmakta zorlandıklarını belirterek “Yoksulluk derinleşti. Yoksulluk sınırının altında yaşıyoruz, çoğumuz. Asgari ücretliler ve emekliler ise açlık sınırında yaşıyorlar. TÜİK rakamları da aslında bunu gösteriyor. BM’nin raporuna göre 15 milyon insan yetersiz besleniyor.” dedi.

Yoksulluğun giderilmesi için herhangi bir adım atılmadığına da şahit olduklarını belirten Hacer Foggo “Yoksullar öteki insanlar değil. Herkes bir anda yoksul duruma düşebilir. Yoksulluk arttıkça suça meyil daha çok artar tabiki.” İfadelerini kullandı.

Hacer Foggo kimdir ?

Derin Yoksulluk Ağı’nın kurucusu olarak tanınan Hacer Foggo, aynı zamanda CHP Yoksulluk Dayanışma Ofisi Koordinatörlüğü yapıyor.

1989 yılında gazeteciliğe başladı. Yaklaşık 20 yıl gazete, dergi ve radyolarda, söyleşiler, işçi-sendika ve insan hakları üzerine yazılar yazdı. Aynı zamanda sivil toplum alanında çalışmalar yaptı. 2014’te ‘Kentsel dönüşümün perde arkası: Zorunlu göçler” konulu toplantının sunuculuğunu üstlendi.

Foggo, İnsan Hakları Derneği, Çağdaş Gazeteciler Derneği gibi derneklerde uzun süre aktif olarak çalıştı. 2000’li yıllarda İstanbul ve Edirne’de Roman sempozyumu organizasyonunda yer aldı. Foggo aynı zamanda Kırmızı Püskül 1843-1846 Nesturi Katliamı kitabını kaleme aldı.

Hacer Foggo 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi, Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul 2. Bölge Bölgesi, 18’nci sıradan milletvekili adayı oldu.

Foggo, CHP Yoksulluk Dayanışma Ofisi Koordinatörü olarak çalışmalarına devam ediyor.

Daha fazlasını KHK TV YouTube Kanalından izleyebilirsiniz.

Bağımsız bir gazeteci olarak amacımız; dönemin sosyal hafızasını tutmak, insanlara KHK hukuksuzluğunu duyurarak bu ülkede KHK hukuksuzluğunun son bulmasına katkı sunmak.

Bu yolculukta bize katılmak ve KHK zulmünü duyurmak için
KHK TV’ye Abone Ol.

KHK TV; İnsan Haklarının Peşinde!