KHK TVAhmet Erkan

KHK’lı Milli Eğitim Müdürü Bekir Karabulut, “Yeri gelir namusumuzla ağaç kabuğu da yeriz. O konuda gocunmayız. Fakat onlar o lafları ettikten sonra hayatlarına ne şekilde devam ederler o onların problemi. Biz şerefimizle, haysiyetimizle kimseye muhtaç olmadan yaşamımızı sürdürürüz ” dedi.

Milli eğitim müdürü olarak görev yaparken KHK ile ihraç edilen ve şu an dosyası OHAL komisyonunda olan Bekir Karabulut’un bir günlük yaşantısını KHK TV olarak sizler için görüntüledik.

Kayseri’ye CHP buluşması için farklı illerden gelen KHK’lı dostlarıyla mütevazi bakkalında bir kahvaltı hazırlayan Karabulut’u akşam saatlerinde CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca öncülüğündeki CHP heyeti ziyaret etti. Aynı gün doğum doğum günü olan Karabulut’a birde doğum günü sürprizi yapıldı.

KHK ile görevden alındıktan sonra Kayseri’de bakkal dükkanı işlettiğini ve göreve iade konusunda sabırla beklediğini dile getiren Karabulut, şöyle devam etti: “6 yıl önce ihraç edildim. O zamandan beri dosyamız ohal komisyonunda bekliyor. Neyi beklediklerini bilmiyorum. Yani sorarlarsa gidip yüz yüze de kendimizi anlatırız. Hukukun tecellisini, haklarımızın iadesini sabırla bekliyoruz, sonuna kadar da beklemeye devam edeceğiz. Herhangi bir ihmalimiz, suçumuz, kastımız yok, olamaz da zaten. Tüm arkadaşlarımız için aynı şeyi söyleyebilirim. Bu hukuksuzluğun sonlanmasını dört gözle bekliyoruz.”

Yaşadıkları sürece içinde hep umudun olduğunu belirten Karabulut, “Ülkenin aydınlığa, bilime, güzel sanatlara, felsefeye ilgi duyduğu ve aydın nesiller yetiştirdiği sürece, gelişmiş ülkelerin ileri demokrasisine, hukukun üstünlüğüne, insan hakları seviyesine ulaşacaktır. Biz bunlar için ne gerekiyorsa yapmaya kararlıyız. Demokrasinin üzerine bazen enkazlar düşebilir. Bu enkazların altına bir omuz atmak hepimizin asli vazifesidir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı insanlarımız en gelişmiş ülkelerdeki insanların refah düzeyinde yaşamaya hakları vardır. Buna layıktırlar diye düşünüyorum” diye konuştu.

KHK Platformları Sözcüsü Münir Korkmaz da yapılacak KHK platformlar toplantısı öncesi KHK’lı arkadaşlara ziyaretlerde bulunduklarını söyledi.

KHK’lıların bir araya gelmesinin çok önemli olduğunu vurgulayan Korkmaz, “KHK’lılar bir biriyle buluştuklarında terapi gibi oluyor. KHK’lı arkadaşlarımızla buluştuğumuz zaman bu mutluluğu görebiliyoruz. Bir gün mutlaka KHK’lar gidecek ve bu KHK’lılar bu ülkenin geleceğinde önemli bir dinamik olacaklar” diye konuştu.

Daha fazlasını KHK TV YouTube Kanalından izleyebilirsiniz.

Bağımsız bir gazeteci olarak amacımız; dönemin sosyal hafızasını tutmak, insanlara KHK hukuksuzluğunu duyurarak bu ülkede KHK hukuksuzluğunun son bulmasına katkı sunmak.

Bu yolculukta bize katılmak ve KHK zulmünü duyurmak için
KHK TV’ye Abone Ol.

KHK TV; İnsan Haklarının Peşinde!