KHK TVAhmet Erkan

KHK TV’den Ahmet Erkan’a konuşan KHK’lı eğitimci Nurşen Karakoç, yeni doğan bebeğini, kendisini alıp cezaevine götürürler korkusuyla öpüp koklayamadığını kaydetti.

“Bana bunları yaşatanları affetmeyeceğim.” diyen Karakoç “Ben affetsem de Allah affetmeyecek. En zor günleri doğumdan önce ve sonrasında ve lohusalık döneminde yaşadım. Ablam çocuğumu elime verdiğinde onu alamadım, oyuncak bebek gibi geldi. Korkuyla, ben buna bağlanmamalıyım ya beni tekrar alırlarsa diye, çocuğumu öpüp koklayamadım diye konuştu.

“Gözaltına alınan ve tutuklanan kadınlar Ebu Sufyan’ın ya da Ebu Cehil’in etrafındaki kadınlardan daha mı kötüler” diyen KHK’lı Eğitimci Karakoç, “Neden bu kadınlara, bu çocuklara acımasızca davranıyorsunuz” ifadelerini kullandı. Gözaltına ilk alındığında annesinin o yüz ifadelerini hiç unutamadığını aktaran Karakoç “İnsan ister istemez duygusallaşıyor.” dedi.

Kimseye zerre kadar zarar vermemişken “terörist” muamelesi görmesinin kendisine çok zor geldiğini aktaran KHK’lı Eğitimci Nurşen Karakoç, şöyle devam etti: “Terörist deniliyor ihraç ediliyoruz. Sonrasında cezaevine gönderiliyoruz ardından dışarıda çalışmamıza izin verilmiyor. Bizlere ya da çocuklarımıza yeşil kart verilmiyor” diye konuştu.

Karakoç en yakın arkadaşları tarafından dışlandıklarını belirterek toplum ve devlet nezdinde adeta fişlendiklerini, damgalandıklarını kaydetti.

Daha fazlasını KHK TV YouTube Kanalından izleyebilirsiniz.

Bağımsız bir gazeteci olarak amacımız; dönemin sosyal hafızasını tutmak, insanlara KHK hukuksuzluğunu duyurarak bu ülkede KHK hukuksuzluğunun son bulmasına katkı sunmak.

Bu yolculukta bize katılmak ve KHK zulmünü duyurmak için
KHK TV’ye Abone Ol.

KHK TV; İnsan Haklarının Peşinde!