KHK TV

Yeni Asya Genel Yayın Yönetmeni Kazım Güleçyüz, youtube kanalında yaptığı konuşmada Anayasa mahkemesini (AYM) OHAL KHK’ları üzerinden eleştirdi.

Güleçyüz, geçtiğimiz gün konuşan AYM Başkanı Zühtü Arslan’ın OHAL KHK’ları ile ilgili açıklamasını değerlendirdi. AYM’nin söyledikleri ile yapılanların çelişkili olduğunu belirten Güleçyüz “AYM bir an önce bu çelişkiden kurtularak OHAL KHK’larına müdahale etmelidir” dedi. Konuşmasında AYM’yi eleştiren Kazım Güleçyüz “AYMOHAL KHK’larını denetim dışı bırakarak bugün KHK’lıların yaşadığı mağduriyetlere sebep olmuş ve alınan kararları dokunulmaz hale getirmiştir” diye konuştu OHAL KHK’larının olağanlaştığını belirten Güleçyüz şöyle devam etti: “Anayasa Mahkemesinin bu anlamda çekirdek haklar dediğimiz masumiyet karinesi, suç ve cezanın geriye yürütülemezliği gibi haklara dahi OHAL KHK’ları vasıtasıyla hala dokunmaya devam ediyor. AYM çelişkiden kurtulmak istiyorsa OHAL KHK’larına dokunmalı. Hukuk facialarının önüne geçilmesi için OHAL KHK’larına dokunmak gerekiyor. Yoksa buna AİHM müdahale edecek. O yüzden buna gerek kalmadan AYM KHK’ları yürürlükten kaldırmalı”

Daha fazlasını KHK TV YouTube Kanalından izleyebilirsiniz.

Bağımsız bir gazeteci olarak amacımız; dönemin sosyal hafızasını tutmak, insanlara KHK hukuksuzluğunu duyurarak bu ülkede KHK hukuksuzluğunun son bulmasına katkı sunmak.

Bu yolculukta bize katılmak ve KHK zulmünü duyurmak için
KHK TV’ye Abone Ol.

KHK TV; İnsan Haklarının Peşinde!