KHK TVAhmet Erkan

15 Temmuz sürecine kadar iş adamıyken kendisini babasının köyündeki çay bahçesinde bulan İlyas Kurkut Gazeteci Ahmet Erkan’a konuştu.

İzmir’de kuruyemiş üzerine 8 dükkanı, bir imalathanesi bulunan ve 48 kişi çalıştıran Kurkut hakkında açılan davar nedeniyle şubelerini kapatmak zorunda kalarak Rize Ardeşen’deki baba evine dönerek çay yetiştiriciliği yapıyor.

Vatan sever bir insan olarak yaşadıklarından dolayı çok kırgın olduğunu dile getiren İlyas Kurkut, “Mahkeme kapılarında oturur ağlardım, benim burada ne işim var diye. bu toplum uzun yıllar toprlanamaz, bunun vebalini Allah kimden alacak göreceğiz. Şuan adaletin olduğuna inanmıyorum sadece Allah’ın adaletine inanıyorum” diye konuşuyor.

Bu süreçte eşini kaybeden Kurkut, üç çocuğuna annelik ve babalık yapıyor.

Silahlı terör örgütü kurmak ve yönetmek suçlamasıyla gözaltına alınan ve hakkında dava açılan İlyas Kurkut, şunları ifade ediyor:

Sorguda bana “etkin pişmanlık yasasından faydalan dediler, ben pişman olacak ne yaptım ki bu yasadan faydalanayım dedim. Bu tipe bakın ben nasıl terörist olabilirim. Sucum burs vermek, derneğe üye olmak ve bankada hesabımın olması.”

Daha fazlasını KHK TV YouTube Kanalından izleyebilirsiniz.

Bağımsız bir gazeteci olarak amacımız; dönemin sosyal hafızasını tutmak, insanlara KHK hukuksuzluğunu duyurarak bu ülkede KHK hukuksuzluğunun son bulmasına katkı sunmak.

Bu yolculukta bize katılmak ve KHK zulmünü duyurmak için
KHK TV’ye Abone Ol.

KHK TV; İnsan Haklarının Peşinde!