KHK TVAhmet Erkan

686 KHK ile mesleğinden ihraç edilen KHK’lı Öğrenmen Seyfi Balkan, eğitim-öğretim zili her başladığında içinin sızladığını belirterek en acı gününü KHK TV ile paylaştı.

24 Kasım öğretmenler gününde yakınlarına bugünü kutlamaması için özel ricalarda bulunduğunu belirten KHK’lı Öğretmen “İçimiz yanıyor. Bizi mesleğimizden mahrum ettiler. Kendimizi mesleği adamış öğretmenlerdik biz. Çocuklarla eğitimle haşır neşir olmayı seven öğretmenlerdik. Bizi bunlardan mahrum ettiler” ifadelerini kullandı.

Hiç kimsenin öğretmenliği kendisine altın tepside sunmadığını aktaran Seyfi Balkan, “Süreci en ağır yaşayan KHK’lılardan birisiyim. Sağlık sorunlarım ileri seviyeye ulaştı. Ailem dağıldı. Vazgeçmeden mücadeleme devam ediyorum” dedi.

KHK’lılara da bir mesaj yollayan KHK’lı Öğretmen Seyfi Balkan “Utanacağınız bir suçunuz yok. Çekineceğiniz bir durum yok. Elinizden alınanlar sizin yıllarca çalışarak sahip olduğunuz haklar. Elinizden alınan haklara yaşadığınız durum alıştırmasın sizi” diye konuştu.

İhraç olduğundan dolayı kimsenin kutsal öğretmenlik mesleğini kimsenin elinden alamayacağını aktaran Seyfi Balkan “Aslan gibi öğretmeniz hala” dedi.

Daha fazlasını KHK TV YouTube Kanalından izleyebilirsiniz.

Bağımsız bir gazeteci olarak amacımız; dönemin sosyal hafızasını tutmak, insanlara KHK hukuksuzluğunu duyurarak bu ülkede KHK hukuksuzluğunun son bulmasına katkı sunmak.

Bu yolculukta bize katılmak ve KHK zulmünü duyurmak için
KHK TV’ye Abone Ol.

KHK TV; İnsan Haklarının Peşinde!