KHK TVAhmet Erkan

Gaziantep’te yaşayan evli 1 çocuk babası KHK’lı Polis İbrahim Akın “Ailemin bir suçun olmasaydı devlet seni atmazdı demesi beni adeta yıktı” dedi.

Ailesiyle yaşadıklarından dolayı onlara mesafe koyduğunu ve görüşmediğini aktaran Akın “Bana inanan iki kişi var biri eşim diğeri de 7 yaşındaki oğlum” ifadelerini kullandı.

Hayatında ihraç edildiği geceyi unutmadığını ve ve ömrünün en uzun gecesinin o gece olduğunu aktaran KHK’lı Polis Akın yaşadıklarını KHK TV’den Ahmet Erkan’a anlattı.

Hayatında unutmadığı iki şeyin olduğunu dile getiren Akın şöyle devam etti: “Unutmadığım iki şey var. Biri ihraç edildiğim gündür. Diğeri de abimin ben gözaltına alınırken polisleri görmesine rağmen damdaki uykusuna devam etmesidir. Bu benim için büyük hayal kırıklığı idi” diye konuştu.

Gözaltına alındıktan sonra adli kontrolle serbest bırakıldığını bir yılın sonunda ise mahkeme tarafından beraat ettiğini kaydeden KHK’lı Polis İbrahim Akın “Ancak buna rağmen OHAL komisyonu irtibat iltisak diyerek bizi ihraç etti. Mahkemenin de beni döndüreceğini zannetmiyorum” dedi.

Şu anda bir lokantada kasiyerlik yapan Akın, patronunun kendisine çok güvendiğini bu güveni boşa çıkarmamak için var güçle çalıştığını ifade ediyor. Bir gün mutlaka göreve döneceğine inandığını aktaran Akın, yaşadıklarını Aliye İzzet Begoviç’in şu sözüyle özetliyor:

“Her şey bitiğinde hatırlayacağımız şey, düşmanlarımızın sözleri değil, dostlarımızın sessizliği olacaktır “

Daha fazlasını KHK TV YouTube Kanalından izleyebilirsiniz.

Bağımsız bir gazeteci olarak amacımız; dönemin sosyal hafızasını tutmak, insanlara KHK hukuksuzluğunu duyurarak bu ülkede KHK hukuksuzluğunun son bulmasına katkı sunmak.

Bu yolculukta bize katılmak ve KHK zulmünü duyurmak için
KHK TV’ye Abone Ol.

KHK TV; İnsan Haklarının Peşinde!