KHK TVAhmet Erkan

CHP Milletvekili Prof. Dr. Cihangir İslam, gerçek bir suça ve darbeye karışmamış bütün KHK’lıların işlerine iade olacağını kaydetti.

Kendisi de KHK mağduru olan CHP’li Cihangir İslam, KHK Tv’den Ahmet Erkan Yiğitsözlü’nün sorularını yanıtladı.

Sadece beraat edenler ve takipsizlik kararı olanların işe iade olacağı şeklinde yapılan eleştirilere İslam “Mahkemelerde yargılananların, hüküm giyenlerin adil yargılanmadığını her zaman söylüyoruz, bunu mecliste de defalarca dile getirdik. Ancak kurumsal olarak hukuki çıkış yolu arıyoruz. Gerçek bir suça ve darbeye karışmamış KHK’lıların işlerine iade edilmesi için çalışmalarımız devam edecek” diye konuştu.
Bugün KHK’lılar meselesinde atılan en önemli adımın CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu meseleye sahip çıkması olduğunu dile getiren İslam “Yüksel Taşkın ve Gülizar Biçer Karaca iki genel başkanımız KHK’lılar konusunda bir rapor hazırlıyor. Bizler de bu konunun takipçisi olacağız” ifadelerini kullandı.

Daha fazlasını KHK TV YouTube Kanalından izleyebilirsiniz.

Bağımsız bir gazeteci olarak amacımız; dönemin sosyal hafızasını tutmak, insanlara KHK hukuksuzluğunu duyurarak bu ülkede KHK hukuksuzluğunun son bulmasına katkı sunmak.

Bu yolculukta bize katılmak ve KHK zulmünü duyurmak için
KHK TV’ye Abone Ol.

KHK TV; İnsan Haklarının Peşinde!