KHK TVAhmet Erkan

17 Yıllık polis memuru iken bir KHK ile terörist ilan edilen ve hayatı karartılan Komiser Özer Tonguç KHK TV’ye konuştu.

Gazeteci ve belgeselci Ahmet Erkan Yiğitsözlü, Niğde’nin Demirkazık dağlarının eteklerindeki Çamardı ilçesinin Bademdere köyüne giderek KHK’lı komiser Özer Tonguç’un KHK sonrası değişen hayatını görüntüledi.

Anadolu insanından terör örgütü üyesi çıkmaz, beni liğme liğme etseler kesinlikle benden terör örgütü üyeliği çıkartmazsınız diyen Tonguç, “Bu süreçte en çok yaralayan şey, terör örgütleriyle irtibatlı denilmesi. Ben yaptım olduğu mantığyla bu ahır da yönetilmez bu ahır da yönetilmez” ifadelerini kullanıyor.

İhraç olduktan sonra çocukluğunun geçtiği baba ocağına dönen Özer Tonguç, bankadan çektiği krediyle küçük birçiftlik kurarak koyun yetiştiriciliğine başlamış.

Tonguç, 150 ile başladığı hayvan sayısını iki yıl içinde beş yüze kadar çıkarmış.

Ailesinin ve akrabalarının kendisiyle dayanışma içinde olduğunu anlatan Tonguç, “Herkesin bu çiftlikte bir katkısı var ama alın terinin yerini hiç bir şey tutmuyor. Başta en büyük desteği veren eşim, annem ve halalarım tüm yakınlarıma akrabalarına teşekkür ederim.” diye konuşuyor. Tamamı KHK TV YouTube kanalında.

Daha fazlasını KHK TV YouTube Kanalından izleyebilirsiniz.

Bağımsız bir gazeteci olarak amacımız; dönemin sosyal hafızasını tutmak, insanlara KHK hukuksuzluğunu duyurarak bu ülkede KHK hukuksuzluğunun son bulmasına katkı sunmak.

Bu yolculukta bize katılmak ve KHK zulmünü duyurmak için
KHK TV’ye Abone Ol.

KHK TV; İnsan Haklarının Peşinde!