KHK TVAhmet Erkan

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili Yıldırım Kaya “KHK’lılara sözümüz olsun, söz Kılıçdaroğlu’nun sözü. Adil yargılama ile kendi işinize döneceksiniz” dedi. Geçmişte KHK’lıların yaşadıklarına benzer bir hayat yaşayan Kaya, KHK’lılara “mücadeleden asla vazgeçmeyin” mesajı verdi.

Ömrü cezaevi, işkenceler ve zorlu bir hayat mücadelesi ile geçen Kaya, yaşadıklarını mecliste KHK Tv’den Ahmet Erkan’a anlattı.

12 Eylül döneminde öğretmenken önce açığa alındığını sonra da meslekten ihraç edildiğini hatırlatan Yıldırım Kaya, “Daha sonra cezaevine girdim. İşkence gördüm. Cezaevinden çıktım hayat mücadelesine başladım. Pazarcılık yaptım. Ancak mücadeleden hiç vazgeçemedim. Hiç bir zaman eyvah demedim. Kaybedeceğimi düşünmedim. Çünkü doğru duran haklı olan mutlaka kazanır. Buna inandım. Sonra tekrar öğretmenliğe döndüm” dedi.

“RAHAT DURSAYDIM ÜLKE KARANLIKTAN KURTULMAZDI”

“Rahat dursaydım ülke karanlıktan kurtulmazdı” diyen CHP’li vekil kendini düşünmediğini gelecek kuşakları düşündüğü için mücadele ettiğini kaydetti.

15 Temmuz sonrasında yaşanan mağduriyetlere birebir tanıklık ettiğini günde bin civarında dosya okuduğunu aktaran kaya bu yüzden 3 ay boyunca genel merkezden ayrılamadığını dile getirdi. Bana sırma saçlıydın ne oldu saçlarına diyen KHK’lılara ” sizin yüzünüzden sizin dertlerinizi dinlemekten” diyerek espirili bir cevap veren Yıldırım Kaya her daim KHK mağdurlarının yanında olduğunu olmaya da devam edeceğini belirtti.

Konuşmasında kendisine ulaşan bir çok çarpıcı hikayeye de yer veren Kaya “Bir baba geldi çocuğuyla yeni doğmuş, annesi cezaevinde. genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu aradım. Ağladım anlatamadım. Sonra 5 dakika sonra yeniden aradım durumu anlattım. Genel başkanımız grup toplantısında bu ailenin yaşadıklarını anlattı. Anne cezaevinden çıktı bebeğiyle kavuştu.” diye konuştu.

Sendikal ce örgütlü mücadeleye inandığını aktaran Yıldırım kaya bu yüzden her daim sendikal mücadelenin ,içinde olduğunu sözlerine ekledi.

Daha fazlasını KHK TV YouTube Kanalından izleyebilirsiniz.

Bağımsız bir gazeteci olarak amacımız; dönemin sosyal hafızasını tutmak, insanlara KHK hukuksuzluğunu duyurarak bu ülkede KHK hukuksuzluğunun son bulmasına katkı sunmak.

Bu yolculukta bize katılmak ve KHK zulmünü duyurmak için
KHK TV’ye Abone Ol.

KHK TV; İnsan Haklarının Peşinde!