KHK TVAhmet Erkan

Eşi kanserden ölen ve iki kızı annesiz kalan KHK’lı polis Ali Örer’in annesi Aynur Örer’in hikayesini KHK Tv belgeledi.

Muğla’nın Menteşe ilçesinde çiftçilik yaparak geçinen Örer ailesi kanserden vefat eden gelinlerinin iki küçük kız çocuğuna bakıyor.

Torunlarının yemeklerini yapan, çamaşırlarını yıkayan, günlük temizlik ve bakımlarını yapan babaanne Aynur Örer, “Gelinim oğlumun yaşadıklarını kaldıramadığı için hasta oldu ve hayatını kaybetti. Şimdi torunlarıma bakıyorum, onlara annelerini aratmamaya gayret ediyorum ama annenin yerini hiç bir şey tutmaz” diye konuşuyor.

Yaşadıklarının çok zor bir imtihan olduğunu anlatan Aynur Örer, “Sıkıntılar art arda geldi, eşim trafik kazası geçirdi, kazada 13 yaşındaki torunum öldü, fakat oğlumun eşinin ölmesi ve çocuklarının annesiz kalması kadar hiç bir şey ağır gelmedi” diyor.

Aynur babaanne şöyle konuşuyor: “Her günümü torunlarıma adadım, her sabah uyandırıyor, saçlarını yapıyor, kahvaltılarını yaptırıp okula gönderiyorum iki öksüzün yüzünü güldürebilirsem ne mutlu bana”

Daha fazlasını KHK TV YouTube Kanalından izleyebilirsiniz.

Bağımsız bir gazeteci olarak amacımız; dönemin sosyal hafızasını tutmak, insanlara KHK hukuksuzluğunu duyurarak bu ülkede KHK hukuksuzluğunun son bulmasına katkı sunmak.

Bu yolculukta bize katılmak ve KHK zulmünü duyurmak için
KHK TV’ye Abone Ol.

KHK TV; İnsan Haklarının Peşinde!