KHK TVAhmet Erkan

17 yıllık matematik öğretmeni iken KHK ile ihraç edilen Şaban Sarıkaya, KHK TV’ye konuştu.

17 ay cezaevinde tutuklu kalan Şaban öğretmen cezaevinden çıktığı gün eşinin tutuklanmasının kendisi ve çocukları için çok açı olduğunu söylüyor.

Afyon emniyetinde işkence iddialarını doğrulayan Sarıkaya, gözaltı sürecinde 3 arkadaşına yapılan işkenceye şahit olduğunu belirtiyor.

Sarıkaya yaşadıklarını şöyle anlatıyor:

“Sicil numarasını bildiğim bir polis gözaltındayken, beni duvara döndürdü, önce sinkaflı küfürler ederek sonra vatan haini, terörist gibi hakaretler etti. Daha sonra başka bir polis ile beni duvara sıkıştırdılar, yumruk ve tekmelemeye başladılar, eşini de buraya getireceğiz, gözlerinin önünde eşine neler yapacağız göreceksin. Gözaltında tutulduğumuz sırada işkence gören arkadaşları getiriyorlardı. Vücutlarında morluklar ve yanık izleri görülüyordu.”

Geçimini sağlamak için içme suyu taşımacılığı yapan Sarıkaya, “Bu süreçte geçim sıkıntısını atlatmak çok zor. Ne iş bulursak yapacak hale geldik. Aile içi dayanışmayla ayakta kalabiliyoruz.” diye konuştu.

Ev hanımı olan eşi de 6 yıl 10 ay ceza alan Şaban öğretmen, “Bir ev kadını nasıl terörist olabilir? Beni adli kontrolle bıraktıkları gün, onu rehin aldılar. Çocuklarım 5 yıl boyunca anne ve babalarını bir arada görmediler.” diyor.

Gelecekten umutlu olduğunu kaydeden Sarıkaya, bir gün elinden alınan haklarının iade edileceğine inanıyor.

Daha fazlasını KHK TV YouTube Kanalından izleyebilirsiniz.

Bağımsız bir gazeteci olarak amacımız; dönemin sosyal hafızasını tutmak, insanlara KHK hukuksuzluğunu duyurarak bu ülkede KHK hukuksuzluğunun son bulmasına katkı sunmak.

Bu yolculukta bize katılmak ve KHK zulmünü duyurmak için
KHK TV’ye Abone Ol.

KHK TV; İnsan Haklarının Peşinde!