KHK TVYurdagül Şahin Demir

KHK mağduru Ümit Akça Şengül KHK TV’de “Kadınlar Konuşuyor” programında 15 Temmuz sonrası yaşadıklarını anlattı.

“Ben çok ciddi AKP’li idim çok pişmanım özür diliyorum” diyen Şengül,

“Görevimi en güzel şekilde yapmaya çalıştım, hiçbir suç işlemedim kızımın kardeşimin hiçbirimizin suçu yok hepimiz sonunda görevimize döneceğiz öyle inanıyorum” ifadelerini kullandı. İhraç edildikten sonra zor zamanlar geçirdiğini aktaran KHK mağduru Ümit Akça Şengül, ” İhraçtan sonra gözaltı işlemi yapılırsa oğlum benim bu şekilde görmesin istedim bu yüzden bir süre kızımda kaldım, oğlumun hastalığı var tedavi görüyordu etkilensin istemedim” dedi. Adli bir süreç yaşamadığını ancak geceleri korkuyla uyanıp ürperdiğini aktaran Şengül, şöyle devam etti:

“50 yıllık yaşadığım yerimi evimi değişmek zorunda kaldım okulda idareci iken dibimden ayrılmayan veliler pazarda beni görünce yüz çevirdiler. Yine yolda karşılaştığım müdür muavini arkadaş beni görünce konuşmamak için telefona sarıldı. Sosyal bir dışlanmışlık yaşadım bu süreçte bize babam destek oldu.

İlk etapta emekliliğe müracaat ettim kabul edilmedi. Ben zamanında başörtüsü dolayısıyla da üniversiteden atıldım. Şu anda da emekliliğimi aldım; kendim için değil çocuklarım için bizden sonraki nesiller için mücadele etmek zorundayız. Ben ailem arkadaşlarım ve sizler terörist damgasını haketmedik, saçma sapan bahanelerle masum insanlar hapislere dolduruldu”

Daha fazlasını KHK TV YouTube Kanalından izleyebilirsiniz.

Bağımsız bir gazeteci olarak amacımız; dönemin sosyal hafızasını tutmak, insanlara KHK hukuksuzluğunu duyurarak bu ülkede KHK hukuksuzluğunun son bulmasına katkı sunmak.

Bu yolculukta bize katılmak ve KHK zulmünü duyurmak için
KHK TV’ye Abone Ol.

KHK TV; İnsan Haklarının Peşinde!