KHK TVAhmet Erkan

Yunanistan’a iltica etmek için Ege Denizi’ni geçerken 4 aylık eşi Nurdan Gündüz ile birlikte Kos Adası açıklarında hayatını kaybeden KHK’lı savcı İbrahim Gündüz, 2 aylık mücadelenin ardından memleketi Adana’ya getirilerek gözyaşları arasında toprağa verildi.

Ege Denizi’nde 3 Aralık 2021’de hayatını kaybeden KHK’lı savcı İbrahim Gündüz‘ün (36) cenazesi ailesinin uzun çabaları sonrası memleketi Adana’ya uçakla gönderildi. Savcı Gündüz’ün cenazesi önce cenaze arabasıyla baba evine getirildi. Ardından da Adana’nın  Sarıçam ilçesi Buruk Mezarlığı’nda öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazı sonrası toprağa verildi. Cenazeye çok sayıda kişinin katıldığı gözlendi.

EŞİ NURDAN, KOS ADASINA DEFNEDİMİŞTİ

Savcı İbrahim Gündüz’ün 4 ay önce evlendiği ve kendisi gibi KHK’lı eşi Nurdan Şenocak Gündüz’ün (32) cenazesi ise ailesinin kararıyla 8 Ocak’ta Kos Adası‘na defnedilmişti. Konuyla ilgili KHK Tv’ye konuşan merhum savcının kuzeni KHK’lı Polis Hüseyin Gündüz,  anne babasının kuzeni İbrahim Gündüz’ü zor şartlarda okuttuğunu hatırlattı. Kuzeninin ihraç olduktan sonra öğretmen eşi ile boşandıklarını aktaran Gündüz şunları söyledi: “Amcaoğlum ihraç edildikten sonra 6 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırıldı ve Osmaniye T Tipi Cezaevinde 15 ay hapis yattı. Bu süreçte boşanmıştı baba evi olan Adana’da kalıyordu. Hapisten çıktıktan sonra bazı işlerle uğraştı. Daha sonra kendisi gibi KHK’lı katip olan eşi Nurdan Şenocak Gündüz ile ölmeden 4 ay önce evlendi. Maruz kaldıkları hukuksuz süreç nedeniyle Türkiye’den ayrılmaya karar vermişlerdi. Sonrasında bildiğiniz gibi bu talihsiz süreç yaşandı!” dedi.

Daha fazlasını KHK TV YouTube Kanalından izleyebilirsiniz.

Bağımsız bir gazeteci olarak amacımız; dönemin sosyal hafızasını tutmak, insanlara KHK hukuksuzluğunu duyurarak bu ülkede KHK hukuksuzluğunun son bulmasına katkı sunmak.

Bu yolculukta bize katılmak ve KHK zulmünü duyurmak için
KHK TV’ye Abone Ol.

KHK TV; İnsan Haklarının Peşinde!