KHK TV

15 Temmuz sonrası Kanun Hükmünde Kararnameler (KHK) ile görevlerinden ihraç edilenlerin işlerine iade edilip edilmeme kararını vermek üzere kurulan Olağanüstü Hal (OHAL) İşlemleri İnceleme Komisyonu’nun görev süresi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararıyla 1 yıl daha uzatıldı.

Konuyla ilgili KHK’lı Platformları Birliği Sözcüsü Münir Korkmaz, katıldığı Yol TV programında OHAL komisyonunun görev süresinin bir yıl uzatılmasına tepki gösterdi.

Korkmaz “2 yılda bitecek” dendi, 5. yıl doldu, süresinin dolmasına 1 gün kala 6. yıl için 1 yıl daha uzatıldı. Yüzde 97 ret verme oranıyla geriye kalan 6 bin 80 kişi kararını bekliyor! Hukuksuz kararları onama komisyonu uzatılma yerine derhal kapatılsın!” ifadelerini kullandı. OHAL komisyonunun hukuksuz olduğunu, verdiği kararların da hukuksuz olduğunu kaydeden Münir Korkmaz,

“Komisyon; varlığı, kurulma nedeni, kurulma biçimi, çalışma tarzı ve aldığı kararlar bakımından hukuksuzdur. OHAL İnceleme Komisyonu hangi esaslara, hukuka veya neye göre kararlar aldığı, değerlendirme kriterleri belli olmayan, şeffaflıktan uzak bir siyasi kararlar aldı ve de almaya devam etmektedir” dedi.

Daha fazlasını KHK TV YouTube Kanalından izleyebilirsiniz.

Bağımsız bir gazeteci olarak amacımız; dönemin sosyal hafızasını tutmak, insanlara KHK hukuksuzluğunu duyurarak bu ülkede KHK hukuksuzluğunun son bulmasına katkı sunmak.

Bu yolculukta bize katılmak ve KHK zulmünü duyurmak için
KHK TV’ye Abone Ol.

KHK TV; İnsan Haklarının Peşinde!