KHK TV

KHK’lı ve iki çocuk annesi İngilizce Öğretmeni Şeyda Atmaca, gözaltı sırasında 37 haftalık hamile olduğunu belirterek “Polisler sorguya aldıklarında: “Konuş, konuşmazsan bu çocuğu Silivri’de doğurursun” dediler. Beni karakol karakol dolaştırdılar” ifadelerini kullandı.

KHK’lı İngilizce Öğretmeni yaşadıklarını KHK Tv’den Cemil Turan’a anlattı. Çevresindeki muhafazakâr insanların “vardır bir suçları yaftasıyla karşılaştığını aktaran KHK’lı öğretmen “Bizler Sivil ölüme terk edildik. Yani bize dediler ki, sizi öldürmüyoruz ancak yaşatmayacağız da. İşte sivil ölüm tam da budur. Tek başına mücadeleyi iliklerine kadar hissettin. Kısacası ölmeden mezara atıldık” diye konuştu.

Önce açığa alındığını daha sonra da açığa alınmaya alışamadan 687 sayılı KHK ile ihraç edildiğini aktaran KHK’lı öğretmen Şeyda Atmaca, “Gözaltı sürecinde ömrü hayatımda hiç bu kadar aşağılandığımı hissetmedim. 37 haftalık hamile iken yani karnım burnumda gözaltına alındım. Bu halimle beni karakol karakol dolaştırdılar. Bana konuş, konuşmazsan çocuğunu Silivri de doğurursun diye tehdit ettiler” dedi. KHK’lılar olarak neredeyse 1 milyon aileye ulaştıklarını; ancak kendileriyle ilgili çok az haber yapıldığını aktaran Atmaca, “KHK’lılar olarak tuzağa düşürüldüğümüzü düşünüyorum hayatımızın en güzel yılları elimizden alındı” dedi.

Daha fazlasını KHK TV YouTube Kanalından izleyebilirsiniz.

Bağımsız bir gazeteci olarak amacımız; dönemin sosyal hafızasını tutmak, insanlara KHK hukuksuzluğunu duyurarak bu ülkede KHK hukuksuzluğunun son bulmasına katkı sunmak.

Bu yolculukta bize katılmak ve KHK zulmünü duyurmak için
KHK TV’ye Abone Ol.

KHK TV; İnsan Haklarının Peşinde!