KHK TV

Sınıf öğretmenliği yaparken ihraç edilen KHK’lı Ahmet Keskin, ‘Yüz binlerce kişinin yaşadığı mağduriyetler bu toplumun umurunda olmadı, verdiğimiz emekler bize vefasızlık olarak geri döndü.’ dedi.

Keskin, kendilerine bunu yapanlara hakkını helal etmediğini kaydetti. 16 yıl sınıf öğretmenliği yaptıktan sonra Manisa’da tekstil işi ile uğraşan Ahmet Keskin, yaşadıklarını KHK TV’ye anlattı.

ÇOCUKLARIM BU ÜLKE İÇİN HAYAL KURMUYOR

Eşi tutuklu olduğu dönemde çocuklarına hem annelik hem babalık yaptığımı söyleyen Keskin, yaşadıklarından çocuklarının çok etkilendiğini dile getiriyor. ‘Biz çocuklarımıza hep vatan sevgisini aşılamaya çalışsak da çocuklarım yurtdışı için hayal kuruyor’ diyen KHK’lı öğretmen, bu durumun kendisini üzdüğünü ifade ediyor.

VEFASIZ İNSANLARA EMEK VERMEK İSTEMİYORUM

‘İade edilirsem mevcut şartlarda dönmem’ diyen KHK’lı Ahmet Keskin, vefasızlıktan yakınıyor. Ahmet Öğretmen, sözlerine şöyle devam ediyor: İade edilirsem bu şartlarda işime dönmem. Çünkü emek veriyoruz ve karşılığında bir vefa görmeyince bu insanlara emek vermenin bir anlamı olduğunu düşünmüyorum. Biz çocuklarla canla başla ilgilendik ama maalesef emeklerimizin karşılığı bize vefasızlık olarak döndü. Sanki bizim başımıza bir şey gelmemiş gibi herkes kendi yoluna gitti.

TOPLUMUN UMURUNDA OLMADIK

Bizim sıkıntılarımız toplumda hiç yankı bulmadı. Kimsenin umurunda olmadık. Suçsuz olduğumuzu bile bile herkes bize sırtını döndü. Ülkenin her yerinde yangın var ama duyarsız bir toplum da var.

SANATÇILAR DA DUYARSIZ

Topluma genelde sanatçılar öncülük eder fakat görüyoruz ki sanatçılar da duyarsızlaştı. Sanatçılar ses çıkarmaz ise toplum daha da korkar. Ülkede sorunları dile getirecek bir atmosfer yok. Sanki hiçbir şey düzelmesin diye insanlar bilerek cahil bırakıldı. Ben topluma karşı çok kırgınım. Büyük kırgınlıklarım var ama bizden vatan haini olmaz. Ne yaşarsak yaşayalım biz bu ülkeye ihanet etmeyiz. Bu süreç bana çok şey kattı. Empati kurmayı öğrendim. Yaşanan olaylara karşı duyarsız kalmamam gerektiğini öğrendim. Biz bu ülkenin insanlarıyız. Eninde sonunda hukuk geri gelecek.

HAKKIMI HELAL ETMİYORUM

Dıştan neşeli bir insanım ama içime atıyorum hep. İnsanlar içine ata ata hastalandı, hayatını kaybedenler oldu. Ben duygusal bir insanım. Yaşanan mağduriyetleri görünce dayanamıyorum. Bir gün ben de hasta olacağımdan korkuyorum. Bize bu zulmü yaşatanlara hakkımı helal etmiyorum.

Daha fazlasını KHK TV YouTube Kanalından izleyebilirsiniz.

Bağımsız bir gazeteci olarak amacımız; dönemin sosyal hafızasını tutmak, insanlara KHK hukuksuzluğunu duyurarak bu ülkede KHK hukuksuzluğunun son bulmasına katkı sunmak.

Bu yolculukta bize katılmak ve KHK zulmünü duyurmak için
KHK TV’ye Abone Ol.

KHK TV; İnsan Haklarının Peşinde!