KHK TVAhmet Erkan

Eşi KHK ile ihraç edilen ve kendisi de 57 ay cezaevinde kaldıktan sonra tahliye edilen Osmaniyeli Yakup Asana, yörede “başakçılık” olarak tabir edilen kendisinin de anlattığı tarlalarda mahsulü topladıktan sonra arta kalan ürünleri toplayarak geçimini sağlıyor.

KHK Tv’den Ahmet Erkan’a konuşan Yakup Asana, “Ömrümün en kıymetli zamanlarını cezaevinde geçirdim” dedi. Cezaevi sürecinde hiç yanında olmayan kızının doğduğunu aktaran Asana “Ne devletime milletime hata işlemedim” diye konuştu.

Kendi öz dayısının dahi kendisini şirketinde çalıştıramadığını aktaran Yakup Asana “Eşim çocuklarım görüşe gelemezdi görüş günlerinde tek başıma koğuşta kalırdım. Bir tek ben kaldığım için benim için çok ızdıraplı geçiyordu” ifadelerini kullandı.

“Ağacın kökünü yiyoruz ancak kimseye muhtaç değiliz” diyen KHK mağduru Yakup Asana, bir çok iş yaptığını ve geçimini bir şekilde sağladıklarını kaydetti. En büyük hayalinin bu ülkeye adalet gelmesi olduğunu aktaran Asana “Adaletsizlikten çok şey çektim. Bir ülkede adalet olursa her şey düzelir” dedi.

Daha fazlasını KHK TV YouTube Kanalından izleyebilirsiniz.

Bağımsız bir gazeteci olarak amacımız; dönemin sosyal hafızasını tutmak, insanlara KHK hukuksuzluğunu duyurarak bu ülkede KHK hukuksuzluğunun son bulmasına katkı sunmak.

Bu yolculukta bize katılmak ve KHK zulmünü duyurmak için
KHK TV’ye Abone Ol.

KHK TV; İnsan Haklarının Peşinde!