KHK TV

Emeğin Partisi (EMEP) Genel Başkanı Ercüment Akdeniz, mevcut iktidarın amacının darbecilerle uğraşmak olmadığını kendisine muhalif olan kesimleri susturmak ve onları açlığa mahkûm etmek olduğunu kaydetti.

KHK TV’nin sorularını yanıtlayan EMEP Genel Başkanı Ercüment Akdeniz, “Bunların amacı darbecilerle uğraşmak değil. Bir torba oluşturdular ve KHK ile muhalif herkesi açlığa yokluğa mahkûm ettiler. Çok uzun mağduriyet. Beş yılı geçti insanlar hala haklarında verilecek kararı bekliyor. Bunlar, bir yargı kararı, hüküm olmadan yapıldı. AİHM de buna dur dedi” ifadelerini kullandı.

Yaşananların; yargının siyasallaştığının en büyük göstergesi olduğunun altını çizen EMEP Genel Başkanı Ercüment Akdeniz, “İktidar rejimi devam ettirebilmek için muhalifleri eziyor. Yargıda hakkınızı arayamıyorsunuz. OHAL komisyonu hukuksuz. Binlerce insan bu yüzden mağdur edildi. Bu mağdur edilen kesimlerin hakkını kim verecek? Biz evrensel hukuk normlarına bakarız. Türkiye’nin çıtası da bu anlamda çok aşağılara düştü. O yüzden OHAL dönemindeki antidemokratik uygulamaların tamamen ortadan kalkması gerekmektedir.” diye konuştu.

Daha fazlasını KHK TV YouTube Kanalından izleyebilirsiniz.

Bağımsız bir gazeteci olarak amacımız; dönemin sosyal hafızasını tutmak, insanlara KHK hukuksuzluğunu duyurarak bu ülkede KHK hukuksuzluğunun son bulmasına katkı sunmak.

Bu yolculukta bize katılmak ve KHK zulmünü duyurmak için
KHK TV’ye Abone Ol.

KHK TV; İnsan Haklarının Peşinde!