KHK TVAhmet Erkan

Manisa’da  bir kurumda avukat iken ihraç edilen KHK  mağduru  Şeyma Çakın; “Sağlığınıza dikkat edin, bu günler geçecek ve biz ‘KHK  Survivorları’ olarak  lütfen hayatta kalın!” dedi.

Ağır cezada yargılanıp beraat eden  avukat Şeyma Çakın,  kurumuna iade edilmedi, OHAL komisyonu reddetti. Kurum kanaati  olarak da eşinin tutuklu olması, bu nedenle de fişlenmiş olması gösterildi.

 KHK mağduru Şeyma Çakın;

“OHAL Komisyonu kendini tamamen bağımsız mahkemelerin yerine koymuş ve karar vermektedir. KHK’lar Anayasanın çiğnenmesidir ve maalesef ki Türk hukuk tarihine kara bir leke olarak geçecektir. OHAL komisyonunun kararları da hukuksuzdur ve tamamen yok hükmündedir. Bütün bu hukuksuzluklar bir kenara en çok üzüldüğüm;  çocuklarımız kendilerine olan inançlarını, insanlığa olan umutlarını kaybettiler. Ama bu süreç nihayetinde bitecek inanıyorum. Ümit var olmanızı umudunuzu kaybetmemenizi istiyorum. Lütfen hayatta kalın ve ümit var olun”  dedi.

Daha fazlasını KHK TV YouTube Kanalından izleyebilirsiniz.

Bağımsız bir gazeteci olarak amacımız; dönemin sosyal hafızasını tutmak, insanlara KHK hukuksuzluğunu duyurarak bu ülkede KHK hukuksuzluğunun son bulmasına katkı sunmak.

Bu yolculukta bize katılmak ve KHK zulmünü duyurmak için
KHK TV’ye Abone Ol.

KHK TV; İnsan Haklarının Peşinde!