KHK TVYurdagül Şahin Demir

KHK Tv’de Yurdagül Şahin Demir’in moderatörlüğünü yaptığı “Kadınlar Konuşuyor” programına bu hafta iki KHK mağduru kadın konuk oldu.

Her ikisi de KHK’lı kadın olan Menekşe Türen ve Esra Kutlu Türkiye’de kadın mücadelesinden kadına yönelik şiddete, insanların maruz kaldıkları bu şiddetin farkında olmayışına ayrıca yaşanan şiddetin çeşitlerini konuştular.

Konuklardan KHK’lı Menekşe Türen, “Herkesi ama özellikle de kadınları birlikte mücadeleye davet ediyorum” dedi. Farklı düşünen farklı ideolojilere sahip olan herkesin birlikte kurmuş oldukları bir platform KHK’lı Platformları. KHK’lı Platformlarının bu anlamda demokrasiyi çok güzel bir şekilde temsil ettiğinin düşünüyorum. Ben o yüzden ordayım zaten. Ve biz karar alırken de herkesin fikir beyan ettiği hep birlikte çoğulcu demokrasi ile karar alıyoruz. Zaman zaman farklı fikirleri tartışıyoruz da. Bu da bize güzel katkılar sunuyor. Ben çok şey öğrendim. KHK’lı Platformları Birliği bir okul gibi görüyorum. Kendime yeni şeyler kattığım öğrendiğim bir alan benim için. Ve bu mücadeleye herkesin katılmasını herkesin destek olması için davet ediyoruz.” dedi.

Daha fazlasını KHK TV YouTube Kanalından izleyebilirsiniz.

Bağımsız bir gazeteci olarak amacımız; dönemin sosyal hafızasını tutmak, insanlara KHK hukuksuzluğunu duyurarak bu ülkede KHK hukuksuzluğunun son bulmasına katkı sunmak.

Bu yolculukta bize katılmak ve KHK zulmünü duyurmak için
KHK TV’ye Abone Ol.

KHK TV; İnsan Haklarının Peşinde!