KHK TVAhmet Erkan

24 Kasım öğretmenler günü. Öğretmenler gününün KHK’lı öğretmenler için ayrı bir anlamı var. Çünkü onlar 5 yıldan fazla süredir çok sevdikleri mesleklerini yapamıyorlar. KHK’lı öğretmenler her 24 Kasım’a buruk giriyor. Eskiden telefonları susmayan öğretmenler artık aranmıyor, sorulmuyor. Önceleri el üstünde tutulan öğretmenler artık mesleklerini yapamıyor. O öğretmenlerden birisi de memleketi Erzurum’da hayvancılıkla uğraşan Murat Bingöl. Tarsus’ta öğretmenlik yaparken okulu kapatılan sınıf öğretmeni Bingöl, “Sınıf öğretmenliği bir başka. Öğrencilerimi unutamıyorum” derken gözyaşlarını tutamıyor.

Tarsus’ta 9 yılının geçtiğini anlatan KHK mağduru öğretmen Murat Bingöl, “9 yılım geçti orada. Oradan geçerken duygulandık tabi.” İfadelerini kullanıyor. İlkokul öğretmenliğinin çocukları sevenler için dünyanın en güzel mesleklerinden birisi olduğunu aktaran Bingöl, şöyle devam etti: “Ben de çocukları çok seviyorum. Evimiz okul olmuştu. Cumartesi dahil haftanın 6 günü okuldaydık. İnsanlar bizlere sevdiği iki şeyi veriyordu. Biri parası diğeri de evlatları”nı bize veriyorlardı.

“VELİLERİMİZ ARASINDA ÜST DÜZEY AK PARTİLİ SİYASETÇİLER, HAKİM VE SAVCI VARDI”

Çocuklara evrensel değerleri anlattıklarını aktaran Murat Bingöl, “Biz de “lan” kelimesi bile küfür olarak kabul edilirdi, kullanmazdık. Velilerim arasında hakim- savcı üst düzey AK partili siyasetçi vardı. Biz bunlarla iç içeydik devran değişti her şey farklılaştı” diye konuştu.

Yapılanlardan dolayı kırgın olduklarını bunları yaşayacak hiçbir şeyi hak etmediklerini kaydeden KHK Mağduru Öğretmen Murat Bingöl, “Biz bu ülkenin öz ve öz evladıyız. Bu vatan bizim, bu ülke bizim ülkemiz. Bizim dedelerimiz Çanakkale’de bu ülke için savaşmış. Bu ülkeyi çok seviyoruz” dedi.

Daha fazlasını KHK TV YouTube Kanalından izleyebilirsiniz.

Bağımsız bir gazeteci olarak amacımız; dönemin sosyal hafızasını tutmak, insanlara KHK hukuksuzluğunu duyurarak bu ülkede KHK hukuksuzluğunun son bulmasına katkı sunmak.

Bu yolculukta bize katılmak ve KHK zulmünü duyurmak için
KHK TV’ye Abone Ol.

KHK TV; İnsan Haklarının Peşinde!