KHK TV

Üniversite yıllarından bugüne kadar 12 kez gözaltına alınan ve 9 ay cezaevinde kalan KHK’lı Tarih Öğretmeni Murat Arasan “Etrafımızdaki insanlar bizim yandığımızı gördüler ellerinde testileriyle uzaktan bizi izlediler” dedi.

686 sayılı KHK ile işinden olan KHK’lı Tarih Öğretmeni Murat Arasan KHK Tv’ye konuştu. İhraç olduktan sonra midye satarak geçimini sağlayan KHK’lı öğretmen muhalif olduğu için ihraç olmayı beklediğini kaydetti.

Toplamda 12 kez gözaltına alındığını üniversite yıllarında ceza evinde kaldığını kaydeden Murat Arasan, “Göreve dönersem nasıl bir tepki vereceğimi de bilmiyorum. Etrafımızdaki insanlar yandığımızı gördü. Bu insanları yandığımızı görmelerine rağmen bırakın söndürmeyi, ellerinde su testileriyle karşımıza geçip yanışımızı izlediler.” ifadelerini kullandı.

Darbe sonrası ihracını beklediğini kaydeden KHK’lı Öğretmen Murat Arasan “İşin acı tarafı darbe başarılı olsaydı biz yine hedefte olacaktık muhalifler olarak. Başarısız oldu yine bizi muhalifler olarak hedefe koydular. O yüzden ihracımı bekliyordum” dedi.

İhraç edilmesinin ardından midye satarak geçimini sağlamaya başlayan Arasan, şu anda kendi geçim dertlerinden başka hiç bir şey düşünemez olduklarını sözlerine ekledi.

Daha fazlasını KHK TV YouTube Kanalından izleyebilirsiniz.

Bağımsız bir gazeteci olarak amacımız; dönemin sosyal hafızasını tutmak, insanlara KHK hukuksuzluğunu duyurarak bu ülkede KHK hukuksuzluğunun son bulmasına katkı sunmak.

Bu yolculukta bize katılmak ve KHK zulmünü duyurmak için
KHK TV’ye Abone Ol.

KHK TV; İnsan Haklarının Peşinde!