KHK TVAhmet Erkan

KHK’lı İmam Mehmet Tombak son günlerde CHP’nin KHK ve KHK’lıların meselelerine sahip çıkmasıyla ilgili KHK’lılardan gelen eleştirilere yaşadığı bir anıyla cevap verdi.

KHK meselesi ile ilgili mecliste partileri gezdikleri sırada CHP Genel Başkan Yardımcısı Yüksel Taşkın ile görüştüklerini aktaran Tombak, “O dönemde biz en azından beraat alanlar, takipsizlik alanlar başlasın işlerine dedik. O ise bize şu cümleyi kurdu. ‘Peki ceza alanların suçu ne?’ diye sordu. Bakış açısı bu şekilde” ifadelerini kullandı.

CHP’nin illeri gezerek KHK’lıların sorunlarını dinlemesine yönelik olarak KHK’lıların “5 yıldır neredeydiniz?” diye sorduğunu aktaran Tombak, “Evet, bir kez daha soralım 5 yıldır neredeydiniz peki şimdi bir de şöyle soralım: 5 yıldır biz neredeydik, ne yapıyorduk, KHK meselesinin çözümü için neler yaptık?” diye konuştu.

Tombak, CHP’nin KHK meselesine sahip çıkmasının anlamlı olduğunu aktararak “İnşallah bu mesele çözülecek. Cenazesini kıldırmanın nasip olduğu Prof. Dr. Haluk Savaş hocamın dediği gibi “KHK’lar Gidecek Biz Kalacağız”

Daha fazlasını KHK TV YouTube Kanalından izleyebilirsiniz.

Bağımsız bir gazeteci olarak amacımız; dönemin sosyal hafızasını tutmak, insanlara KHK hukuksuzluğunu duyurarak bu ülkede KHK hukuksuzluğunun son bulmasına katkı sunmak.

Bu yolculukta bize katılmak ve KHK zulmünü duyurmak için
KHK TV’ye Abone Ol.

KHK TV; İnsan Haklarının Peşinde!