KHK TV, Yurdagül Şahin Demir

“Kadınlar Konuşuyor” programında bu hafta KHK’lar nedeniyle aile hayatları alt üst olan KHK’lı Öğretmenler Emine Yüzgeç ve Sinem Başaran, Moderatör Yurdagül Şahin Demir’in konuğu oldu.

KHK’lı Öğretmen Emine Yüzgeç; “KHK ile ihraç edildikten sonra sosyal, ekonomik, psikolojik şiddete maruz kaldım ve eşimden boşandım. Boşandıktan sonra bir firmada çaycı olarak işe başladım. Türkiye’de kadın olmak çok zor, kadın olmak, ayrıca KHK’lı kadın olmak tanımlanamayacak kadar zor. Bende bu süreci en ağır şekilde yaşadım.” dedi.

SİZİN İNANDIĞINIZ DİNE İNANMIYORUM

Konuşmasının devamında Yüzgeç, “Siyasal iktidarın amacı; “başörtülü bacılarım” dediği kişileri kendi taraftarları olarak kullanmak ve çatlak ses duymamak isteği, açıkçası kamuda ve başörtülü ise siyaset gereğiymiş gibi bir algı oluşturmak ve bu şekilde olmayanları kamudan temizlemekti. Sizin inandığınız dine inanmıyorum diye serzenişte bulunduğum için ihraç edildim ve bulunduğum konumdan rahatsız değilim. Ben samimi bir müslümanım, dinimi asla siyasete alet etmeyeceğim vurgusuyla hareket ettim. Benim gibi düşünmeyen insanlara saygı duyduğum zaman benden bir şey eksilmiyor, aksine farklı kazanımlar elde ediyorum.” dedi.

GÜÇLÜ KIZ EVLATLAR YETİŞTİRMELİYİZ

Kadınlar Konuşuyor programının bir diğer konuğu KHK’lı Beden Eğitimi Öğretmeni Sinem Başaran ise Kadın olduğundan ötürü ailesinde herhangi bir ayrımcılığa maruz kalmadığını ifade ederek 15 Temmuz sonrasında eşinden boşandığını kaydetti. Başaran “Güçlü kız evlatlar yetiştirmeliyiz, kendini bilen, yeniliklere açık, okuyan, kültürünü değerlerini bilen, farklılıklara saygı gösteren kız evlatlar yetiştirmeliyiz.” diyerek kız çocuklarının daha güçlü yetiştirilmelerini vurguladı. “KHK’lar ile ülkemin en kalifiye, en nitelikli insanları ihraç edildi; bu ülkemizin geleceği adına büyük bir kayıptır. Ülkem adına çok üzülüyorum. KHK ile ihraç edildikten sonra yoluma yalnız devam etme kararı aldım ve eşimden boşandım; yalnız şekilde mücadele etmeye devam ediyorum.” dedi. “KHK’lı öğretmenler; KHK’lı Platformları Birliği ile mücadelede rol alarak kendimizi gerçekleştirip, üretme ihtiyacımızı karşılıyoruz. Bizler birer tohumuz. Bu farklı görüşlerden insanların bir araya gelmeleri ve gelecekte de bir araya gelmelerimiz toplumu şekillendirecektir.” diyerek sözlerini noktaladı.

Daha fazlasını KHK TV YouTube Kanalından izleyebilirsiniz.

Bağımsız bir gazeteci olarak amacımız; dönemin sosyal hafızasını tutmak, insanlara KHK hukuksuzluğunu duyurarak bu ülkede KHK hukuksuzluğunun son bulmasına katkı sunmak.

Bu yolculukta bize katılmak ve KHK zulmünü duyurmak için
KHK TV’ye Abone Ol.

KHK TV; İnsan Haklarının Peşinde!