KHK TV

KHK’lı Öğretmen Yurdagül Şahin Demir’in Moderatörlüğünü yaptığı “Kadınlar Konuşuyor” programında bu hafta KHK’lar nedeniyle aile hayatları alt üst olan KHK’lı Kadınlar Emine Yüzgeç ve Sinem Başaran konuk oldular.

KHK’lı Öğretmen Emine  Yüzgeç; “KHK ile ihraç edildikten sonra  sosyal, ekonomik, psikolojik şiddete maruz kaldım ve eşimden boşandım. Boşandıktan sonra  bir firmada çaycı olarak işe başladım.

Türkiye’de kadın olmak çok zor, kadın olmak, ayrıca KHK’lı kadın olmak tanımlanamayacak kadar zor. Bende bu süreci en ağır şekilde yaşadım.” dedi.

“SİZİN İNANDIĞINIZ DİNE İNANMIYORUM”

Konuşmasının devamında Yüzgeç, “Siyasal iktidarın amacı; başörtülü bacılarım dediği kişileri kendi taraftarları olarak kullanmak ve çatlak ses duymamak isteği, açıkçası kamuda ve başörtülü ise  siyaset gereğiymiş gibi bir algı oluşturmak ve bu şekilde olmayanları kamudan temizlemekti. Sizin inandığınız dine inanmıyorum diye serzenişte bulunduğum için  ihraç edildim ve bulunduğum konumdan  rahatsız değilim. Ben samimi bir müslümanım, dinimi asla siyasete alet etmeyeceğim vurgusuyla hareket ettim. Benim gibi  düşünmeyen insanlara saygı duyduğum zaman  benden bir şey eksilmiyor, aksine farklı kazanımlar elde ediyorum.” dedi.

“GÜÇLÜ KIZ EVLATLAR YETİŞTİRMELİYİZ”

Kadınlar Konuşuyor programının bir diğer konuğu KHK’lı Beden Eğitimi Öğretmeni Sinem Başaran  ise Kadın olduğundan ötürü ailesinde herhangi bir ayrımcılığa maruz kalmadığını ifade ederek    15 Temmuz sonrasında  eşinden boşandığını   kaydetti.

Başaran “Güçlü kız evlatlar yetiştirmeliyiz, kendini bilen, yeniliklere açık, okuyan, kültürünü değerlerini bilen, farklılıklara saygı gösteren kız evlatlar yetiştirmeliyiz.” diyerek kız çocuklarının daha güçlü yetiştirilmelerini vurguladı.

“KHK’lar ile ülkemin  en kalifiye, en nitelikli insanları ihraç edildi; bu ülkemizin geleceği adına büyük bir kayıptır. Ülkem adına çok üzülüyorum. KHK ile ihraç edildikten sonra yoluma yalnız devam etme kararı aldım ve eşimden boşandım; yalnız şekilde mücadele etmeye devam ediyorum.” dedi.

“KHK’lı öğretmenler; KHK’lı Platformları Birliği ile mücadelede rol alarak kendimizi gerçekleştirip, üretme ihtiyacımızı karşılıyoruz. Bizler birer tohumuz. Bu farklı görüşlerden insanların bir araya gelmeleri ve gelecekte de bir araya gelmelerimiz toplumu şekillendirecektir.” diyerek sözlerini noktaladı.

Daha fazlasını KHK TV YouTube Kanalından izleyebilirsiniz.

Bağımsız bir gazeteci olarak amacımız; dönemin sosyal hafızasını tutmak, insanlara KHK hukuksuzluğunu duyurarak bu ülkede KHK hukuksuzluğunun son bulmasına katkı sunmak.

Bu yolculukta bize katılmak ve KHK zulmünü duyurmak için
KHK TV’ye Abone Ol.

KHK TV; İnsan Haklarının Peşinde!