KHK TVAhmet Erkan

KHK’lı Polis memuru Kazım Yalçın, 15 Temmuz sonrası yaşamadıkları hiç bir şey kalmadığını belirterek “Mesleğimizden olduk, sorgulandık, eşimizle tehdit edildik. Cezaevinde sıkıntılar yaşadık, vb.” dedi.

Sorgu sırasında silah göstererek “isim ver yoksa eşinizi de alırız” diyerek tehdit edildiğini ileri süren Kazım Yalçın, “Ben fişlemeye göre örgüte en üstten bağlıymışım eşimde örgütle ilişiği yoktur diyor. Hakime sordum bu nasıl olur hakim bey? Hakimde bana verdiğimiz karar Allah’ın emri değil. Bir yerden döner gelir diyor. Hukukun olmadığını biz orda öğrendik.” ifadelerini kullandı.

Cezaevinde kaldığı dönemde de bir çok hak ihlaline uğradığını aktaran KHK’lı Polis Yalçın “16 kişilik koğuşta 42 koğuşta kaldık. Cezaevinde çok büyük ihlaller yaşandı. Yazın sıcağında soğuk su vermediler. Cezaevinde en soğuk yere gönderdiler.” dedi. 15 Temmuz sonrası yaşamadıkları şey kalmadığını aktaran KHK’lı polis Kazım Yalçın yaşadıklarının trajikomik olduğunu kaydetti.

Daha fazlasını KHK TV YouTube Kanalından izleyebilirsiniz.

Bağımsız bir gazeteci olarak amacımız; dönemin sosyal hafızasını tutmak, insanlara KHK hukuksuzluğunu duyurarak bu ülkede KHK hukuksuzluğunun son bulmasına katkı sunmak.

Bu yolculukta bize katılmak ve KHK zulmünü duyurmak için
KHK TV’ye Abone Ol.

KHK TV; İnsan Haklarının Peşinde!