KHK TVAhmet Erkan

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı kendisi de bir KHK’lı olan Yüksel Taşkın, dünyada böyle bir tasfiyenin örneğinin olmadığını belirterek “Mazlumun ahı indirecektir şahı” dedi.

CHP, KHK’larla kamudaki görevlerinden ihraç edilenlerle toplantılarını sürdürüyor. CHP Genel Başkan Yardımcıları Gülizar Biçer Karaca, Yüksel Taşkın, CHP İstanbul Milletvekilleri Sezgin Tanrıkulu, Cihangir İslam, Turan Aydoğan, Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya Diyarbakır’da KHK mağdurları ile bir araya geldi. Toplantıya HDP, Gelecek Partisi, Saadet Partisi, CHP’nin bölge il başkanları yanı sıra sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve KHK mağdurları katıldı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca’nın KHK ile ihraç edilenlerin 5 yıldır aileleriyle birlikte ölüme terk edildiğini belirterek iktidarın KHK mağdurlarını sivil bir ölüme terk etmemesi gerektiğini kaydetti. Kamuda yaşanan ihraçların hukuki değil siyasi olduğunu ifade eden Karaca, “Yargı talimatlarla hareket ediyor. Bu sorunun çözümü siyasidir. Siyasi iktidarın bu sorunun çözümü için adım atması gerekir. İşte yaptığımız toplantılarda biz iktidara bu çağrıyı yapıyoruz gelin bu insanları adil yargılayın. 5 yıldan bu yana tapuda tanıklık bile yapamayan, yapması engel olunan tüm sağlık, eğitim hakkından hatta yaşam hakkından maalesef faydalandırılmayan ve tek talepleri bizi adil yargılayın. Talimatla hareket eden yargı, sorunu çözmez. Sorun siyasidir. Gelin bu insanları adil yargılama hakkından mahrum etmeyin” ifadelerini kullandı.

‘TOPLUMSAL BARIŞI HEDEFLEDİK’

CHP olarak oy için bu çalışmayı yapmadıklarını ifade eden Karaca, “Bizler sizlerin oylarına değil, sorunlarınıza talibiz. Birlikte bu sorunları çözeriz. Toplumsal barışı hedefledik. Cumhuriyeti demokrasi ile taçlandırma hedefindeyiz. Demokrasi önündeki takozları temizleyeceğiz. Mazlumun ahı indirecektir şahı” diye konuştu.

TAŞKIN: DÜNYA TARİHİNDE BU KADAR BÜYÜK TASFİYE YAŞANMADI

CHP Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Yüksel Taşkın, kendisinin de ihraç edildiğini söyledi. Dünya tarihinde bu kadar büyük bir siyasi tasfiye yaşanmadığını ifade eden Taşkın, “Ben Barış bildirisine imza attığım için belki de dünyada en çok sevdiği mesleğinden atılmış biriyim. Bir gün önce profesörsün, bir gün seni kamudan ihraç ediyorlar. Kesinlikle ve kesinlikle o hak etmediğimiz listelerden adımızı sildireceğiz” dedi.

TANRIKULU: “BU ZULMÜ YAPANLARDAN YARGI ÖNÜNDE HESAP SORULACAK”

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, zulmü yapanlardan adalet sağlanıncaya kadar hesap soracaklarını belirtti. İktidarın Türkiye’nin her yerinde baskı ve zulmü arttırdığını ifade eden Tanrıkulu, “Biz hafıza sahibiyiz. Bu zulmü yapanlardan, bu kolektif zulmü yapanlardan mutlaka ve mutlaka bağımsız ve tarafsız hale getireceğimiz bir yargı ortamında adalet sağlanıncaya kadar hesap soracağız. Gerçekten bütün Türkiye’de, bütün toplumda gördüğüm katlanmış bir zulüm var. Adalet ve Kalkınma Partisi de sonuçta bu coğrafyada, Türkiye’de bir eşitliği sağladı. Oda zulümde ve zalimlikte eşitlik” diye konuştu.

Daha fazlasını KHK TV YouTube Kanalından izleyebilirsiniz.

Bağımsız bir gazeteci olarak amacımız; dönemin sosyal hafızasını tutmak, insanlara KHK hukuksuzluğunu duyurarak bu ülkede KHK hukuksuzluğunun son bulmasına katkı sunmak.

Bu yolculukta bize katılmak ve KHK zulmünü duyurmak için
KHK TV’ye Abone Ol.

KHK TV; İnsan Haklarının Peşinde!