KHK TVAhmet Erkan

Deva Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yeneroğlu, KHK yargılamalarının yüzde 99’unun hukuksuz olduğunu kaydetti.

Yeneroğlu, ceza yargılamaları için hazırladıkları raporun yanı sıra idari alandaki yargılamalar için de rapor hazırlamak için çalıştıklarını aktardı.

Ankara’da bir araya gelen bir grup KHK’lı, Deva Partisi Genel Merkezi’ni ziyaret etti. Deva Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yeneroğlu ve İdris Şahin tarafından kabul edilen KHK’lılar sıcak bir ortamda sıkıntılarını anlattılar. Adını daha önce KHK meselesiyle ilgili yaptığı açıklamalardan ve son olarak ceza yargılamaları için hazırladığı rapordan duyuran Mustafa Yeneroğlu “Bizim yaptığımız bu rapor ezberleri bozmuştur. Muhalefet partileri dışında iktidar partisi içinde KHK’lılara nasıl davranılacağı konusunda bir gösterge olmuştur” ifadelerini kullandı.

Yeneroğlu, kendilerinin olayı hukuki şekilde değerlendirdiklerini sözlerine ekledi.

Konuşma esnasında söz geçtiğimiz günlerde 4. evre kanser hastası olmasına rağmen tutuklanan Ayşe Özdoğan’a gelince Yeneroğlu, çok net ifade etti: “Ayşe Özdoğan davası tamamen hukuksuz bir karardır” dedi.

Daha sonra ziyarete katılan KHK’lılar, Mustafa Yeneroğlu ve İdris Şahin’e sorunlarını anlattılar.

Zaman zaman duygu dolu anların yaşandığı program hatıra fotoğrafı ile son buldu.

Daha fazlasını KHK TV YouTube Kanalından izleyebilirsiniz.

Bağımsız bir gazeteci olarak amacımız; dönemin sosyal hafızasını tutmak, insanlara KHK hukuksuzluğunu duyurarak bu ülkede KHK hukuksuzluğunun son bulmasına katkı sunmak.

Bu yolculukta bize katılmak ve KHK zulmünü duyurmak için
KHK TV’ye Abone Ol.

KHK TV; İnsan Haklarının Peşinde!