KHK TVAhmet Erkan

Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Yıldırım Kaya 12 Eylül darbesinde yaşananların 20 Temmuz darbesinde yaşananlardan hafif kalacağını kaydetti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun KHK’lılar ile ilgili çıkışının samimi olduğunu aktaran Kaya, Aydın KHK buluşmasında yaptığı konuşmada “Genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, adil bir yargılama düzeni kurulmadan ceza alsalar bile geçerli değildir diyor. Çünkü bugüne kadar yapılan yargılamaların hiç biri adil değil” ifadelerini kullandı.

15 Temmuz sonrası 20 Temmuz darbesi ile 150 bin insanın işinden olduğunu aktaran Yıldırım Kaya “Kaçırılanlar, öldürülenler var. İzine rastlanamayanlar var. Yurtdışında yaşamak zorunda kalanlar var. Bunlar 20 Temmuz darbesinde yaşananlar. 20 Temmuz darbesi ile 12 Eylülü karşılaştırırsak bizim yaşadıklarımız sizin yaşadıklarınızın yanında inanın hafif kalır” ifadelerini kullandı.

Daha fazlasını KHK TV YouTube Kanalından izleyebilirsiniz.

Bağımsız bir gazeteci olarak amacımız; dönemin sosyal hafızasını tutmak, insanlara KHK hukuksuzluğunu duyurarak bu ülkede KHK hukuksuzluğunun son bulmasına katkı sunmak.

Bu yolculukta bize katılmak ve KHK zulmünü duyurmak için
KHK TV’ye Abone Ol.

KHK TV; İnsan Haklarının Peşinde!