KHK TVAhmet Erkan

KHK’lı Peyzaj Mimarı Ahmet Şahin, “Hakkımdaki iddialar sadece bir müdürün yazmış olduğu dört satırlık iddialar” dedi.

Tarım Bakanlığı’nda Peyzaj mimarı olduğunu ve 675 Sayılı KHK ile ihraç edildiğini dile getiren Şahin, bir süre cezaevinde tutuklu kaldığını söyledi. Yaklaşık 4 buçuk yıl mahkeme süreci yaşadığını belirten Şahin, şöyle devam etti: “Devletime ve milletime sahip çıkmaya çalışırken bunun tersini yapan, yolsuzluk yapan kişiler tarafından iftiraya uğradım. Zoruma giden en çok da toplum tarafından sahip çıkılmaması. Vatanım devletim benim için kutsaldır. İnsanlar geçici, devlet kalıcı. Bize atalarımızdan şehit kanıyla miras kaldığı gibi ben de çocuklarıma gelecek nesillere temiz bir ülke için çabalayacağım her zaman. Senin hakkında şöyle şeyler var diyorlar. Bakıyoruz ki dosyada hiçbir şey yok. Dosyada bir şey olmadığı için bir şey de soramıyorum. Aleyhimde tanıklık yapan dört kişi de benim daha önce yolsuzluk yaptıkları için şikayette bulunduğum kişiler” diye konuştu.

BAŞIMIZA GELENLER HAYATIMIZI ALT ÜST ETTİ

Bu süreci yaşadıklarına inanmanın zor olduğunu vurgulayan Şahin, şunları söyledi: “Bu durum konuşmamıza bile etki ediyor. Bunların sonucu depresyon, psikolojik sorunlar, maddi sorunlar. Bu sadece beni etkileyen bir durum değil bu etkilerin sonucuna maruz kalmış herkesi etkileyen bir süreç. Çevremizdeki insanların bize olan bakışları çok değişti. Bize yapılanlarla topluma korku salındı.”

HENÜZ TERÖRİST OLUP OLMADIĞIMA DEVLETİM KARAR VERMEDİ

KHK’lı Öğretmen Ayfer Şahin, “672 sayılı KHK ile ihraç edildim. 4 buçuk senedir mahkeme sürecin devam ediyor. Henüz terörist olup olmadığıma devletim karar veremedi. Açığa alınma kağıdını verirken müdürümün gözleri doldu. Sendikadan dolayı ihraç edildim” dedi. Öğretmenlik yıllarında devletin bir toplu iğnesi için bile öğrencilerine öğüt verdiğini dile getiren Şahin, şu ifadelere yer verdi: “Çocuklarıma ve öğrencilerime de bir toplu iğneyi evinize götürmeyeceksiniz diyordum, devletin hakkına girersiniz öbür dünyada 80 milyon helalleşmeden isterseniz sabaha kadar ibadet edin kesinlikle cennete giremezsiniz derdim hep. O yüzden bu şok bir yıl sürdü. Yani vatanını milletini seven bu kadar insana bu kadar zulmün yapılması bizi çok üzdü. Herkes için adalet istiyorum. Adalet geldiği zaman herkesin mutlu, huzurlu olacağını düşünüyorum.” dedi.

Daha fazlasını KHK TV YouTube Kanalından izleyebilirsiniz.

Bağımsız bir gazeteci olarak amacımız; dönemin sosyal hafızasını tutmak, insanlara KHK hukuksuzluğunu duyurarak bu ülkede KHK hukuksuzluğunun son bulmasına katkı sunmak.

Bu yolculukta bize katılmak ve KHK zulmünü duyurmak için
KHK TV’ye Abone Ol.

KHK TV; İnsan Haklarının Peşinde!