KHK TV, Cemil Turan

İstanbul’da kasaplık yapan KHK’lı Coğrafya Öğretmeni Cafer Altıkardeş, “Kalem tutan ellerim kemik kesen şerit makinasında koptu” dedi.

KHK’nın bir soykırım aracı, tek tipleştirme ve kategorize etme aracı olduğunu kaydeden Altıkardeş yaşadıklarını KHK Tv’ye anlattı. KHK ile ihraç olduktan sonra büyük sıkıntılar yaşadığını belirten ihraç Coğrafya Öğretmeni Cafer Altıkardeş, “Özellikle parmağım koptuğumda büyük acılar yaşadım. Ancak mücadeleden asla vazgeçmedim. Aslında bu acı olay başka KHK’lıların yaşadıkları karşısında çok büyük değil” ifadelerini kullandı.

Kendisini “başarılı ve mesleğine aşık bir öğretmen” olarak anlatan Altıkardeş, “15 Temmuz sonra ihraç olduktan sonra ne yaparım diye düşündüm. Ve kasap dükkânı açtım. Gerçekten çok zordu bu benim için. Zor günler sonrası toparlandık. Ancak yaşadıklarımızı unutamıyorum” diye konuştu.

“15 TEMMUZ SONRASI DOĞAN ÇOCUĞUMA DA PASAPORT VERİLMEDİ”

Çocuklarının bu süreçte çok etkilendiğini aktaran KHK’lı öğretmen “Bize pasaport verilmiyor hadi. Çocuklarımıza da pasaport verilmedi. Çocuğuma pasaport için gittiğimde alamayacağımı öğrendim. Oradaki polise bizim çocuklarımız da mı terörist dedim. Polis bana şok olacağım şu cevabı verdi: ‘evet, sizin çocuğunuzda terörist ‘ dedi.Yaşadığım ikinci şok ise 15 Temmuz sonrası doğan çocuğuma da pasaport verilmemesi oldu.

“KENDİMİ CÜZZAMLI GİBİ HİSSEDİYORUM”

Yaşadıklarının kendisinde travma oluşturduğunu belirten KHK’lı öğretmen Cafer Altıkardeş kendisini çevreye hastalık yayan cüzzamlı gibi hissettiğini aktardı. KHK’lıların çocuklarına helal lokma peşinde mücadele etiğini dile getiren Altıkardeş iktidarın zamanında kendileri gibi düşünmeyen hangi görüşten oldursa olsun insanı fişlediğini ve 15 Temmuz sonrası ise KHK ile görevine son verdiğini kaydetti.

Daha fazlasını KHK TV YouTube Kanalından izleyebilirsiniz.

Bağımsız bir gazeteci olarak amacımız; dönemin sosyal hafızasını tutmak, insanlara KHK hukuksuzluğunu duyurarak bu ülkede KHK hukuksuzluğunun son bulmasına katkı sunmak.

Bu yolculukta bize katılmak ve KHK zulmünü duyurmak için
KHK TV’ye Abone Ol.

KHK TV; İnsan Haklarının Peşinde!